Za fiktivními SMSkami poslancům stáli Ztohoven. Přečtěte si všechny SMS zprávy | Reflex.cz
nahoru

Za fiktivními SMSkami poslancům stáli Ztohoven. Přečtěte si všechny SMS zprávy

aja6. června 2012 • 16:24
Morální reforma: nová provokace Ztohoven
Morální reforma: nová provokace Ztohoven
• foto: 
ztohoven.com

Po proslovu Davida Ratha ve sněmovně začaly chodit poslancům a novinářům falešné SMS zprávy od politiků ohledně záhadné Morální reformy. Nyní se k akci přihlásila umělecká skupina Ztohoven.

Veškerou komunikaci si můžete prohlédnout na webu ztohoven.com. Projekt je tam popsán jako "parlamentní inscenace o 223 lidech a 585 replikách" - přesně tolik SMS zpráv totiž Ztohoven rozeslali nic netušícím politikům a novinářům. Na webu si je můžete všechny přečíst. Jako první o tom informoval web protisedi.cz.

 

Celé prohlášení Morální reformy zní takto:

 

My, volení zástupci a poslanci České republiky, společně přiznáváme, že náš dosavadní přístup přivedl společnost na okraj propasti. Způsobil ztrátu důvěry v základní pilíře demokratického systému a ohýbání pravdy pro účely prosazení vlastních zájmů vytěsnilo morální hodnoty z našeho rozhodování.

Naše neochota nastavit omezení vlastní svévole, zprůhlednit hospodaření a přijmout politickou i lidskou odpovědnost za vlastní chyby nemá už nadále v politickém životě místo.

Rozhodli jsme se proto napříč politiským spektrem iniciovat Morální reformu.

Klečíme před Vámi, naším lidem, který nás zvolil a žádáme Vás o odpuštění, o poslední šanci nezklamat Vaší důvěru.

 

"Jiz dlouho mne provazi pocit zmaru," 'psal' například šéf komunistů Vojtěch Filip předsedovi ODS Petru Nečasovi. "Myslim, ze prisla doba kdybychom meli konecne razne odmitnout svoji minulost."

 

Ten zase hned "napsal" šéfovi ČSSD Bohuslavu Sobotkovi: "Rozhodl jsem se nepodilet se uz vice na postupnem rozkladu nasi spolecnosti, a proto se priklanim k Moralni reforme."

 

Jiří Paroubek si "dopisoval" s Miroslavem Kalouskem: "Chtel bych predejit vsem moznym spekulacim. Nebudu se vyhybat dusledkum. Ano, skutecne pristupuji na platformu Moralni reformy."


Podle serveru iDnes.cz, který se odvolává na mluvčího české pobočky mobilního operátora Vodafone Miroslava Čepického, Ztohoven použil k rozeslání falešných textových zpráv britskou SMS bránu.


V podobném "guerillovém" stylu se v minulosti skupina nabourala do živého vysílání České televize a v ranním pořadu Panorama vyděsila (respektive překvapila) diváky digitálně upraveným záběrem výbuchu atomové bomby.

 

Líbí se vám nový projekt Ztohoven?

 

Lepší než Klus i Poláková. David Rath překvapivě boduje jako zpěvák protestsongu

aja


Klíčová slova: rxrx, adamjavurek, ztohoven


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Kdo to všechno zaplatí? Možné scénáře kolem auditů na dotace Evropské unie
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Smrtící korektnost: New York Times končí s karikaturami. Reflex nikdy!
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Andrej Babiš vítězí. Zatím... Kdo ale stojí proti babišismu?
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější