nahoru

Tohle je Velký bratr budoucnosti. Před pátravým pohledem velkých společností nebude úniku

pev 6. dubna 2012 • 17:07
Velký bratr z Japonska
Velký bratr z Japonska
• foto: 
YouTube.com

Budoucnost, v níž si budou společnosti vědět o pohybu každého jen trochu podezřelého člověka, se blíží mílovým krokem. Japonská společnost Hitachi Kokusai Electric představila kamerový systém, který dokáže najít v davu konkrétní osobu za pouhou sekundu. Na trh půjde už brzo.


Software umí za tento časový úsek srovnat obličej nahrávaných lidí s 36 miliony obrázků z databáze. A to se ani nemusí přímo dívat na kameru, poznatelní budou až pod třicetistupňovým úhlem.
 

Rozpoznávání bude fungovat dokonce i na starých nahrávkách (tedy už žádné desítky hodiny strávené zpětným prohlížením videí) nebo fotografiích. Výrobce si slibuje velký zájem především mezi většími společnostmi a organizacemi.


"Myslíme, že je tento systém vhodný pro zákazníky, kteří mají relativně rozsáhlý sledovací systém jako jsou železnice, výrobci elektrické energie, bezpečnostní složky a velké obchody," říká Seiichi Hirai, výzkumník z laboratoře informačních a komunikačních systémů Hitachi Kokusai Electric.


Systém, který bude uzpůsobený vždy konkrétnímu zákazníkovi, začne společnost prodávat v příštím fiskálním roce.


Podívejte se, jak "Velký bratr" blízké budoucnosti funguje.

 

Video se připravuje ...
CameraVIDEO Youtube.com

 

pev


Klíčová slova: petrvnoucek, rxrxDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.