nahoru

Soukromé fotografie Marka Zuckerberga unikly na internet. Kvůli bezpečnostní díře Facebooku

pev7. prosince 2011 • 16:44
Soukromé fotografie Marka Zuckerberga unikly na internet. Kvůli bezpečnostní díře Facebooku
foto: Facebook (via Imgur.com)

Facebook dostal od uživatelů za nedostatečné zabezpečení dat v posledních letech už nespočet kopanců. Na nejnovější bezpečnostní díru v systému poukázala komunita uživatelů obzvlášť neúprosným způsobem - nabourala se do soukromí zakladatele sociální sítě.


Čerstvé změny v systému pro nahlašování závadných fotografií jim otevřely cestu k soukromému albu šéfa Facebooku Marka Zuckerberga.

 

Řada snímků, které mohli doposud vidět jen jeho přátelé, se dostala na fotografickou síť Imgur společně s titulkem: "Je čas na opravu těchto bezpečnostích chyb, Facebooku".

 

Část z celkem čtrnácti fotografií zakladatele Facebooku, známého zastánce otevřené společnosti, v níž tajemství nemá místo dnes zveřejnil web britské BBC. Prohlédnout si je můžete v naší fotogalerii.

 

 

 

Podle serveru ZDNet nebyla cesta ke skrytým fotogaleriím všech uživatelů sociální sítě nijak náročná. Po nahlášení jakékoliv fotografie a zaškrnutí možnosti "nahota nebo pornografie" nabídl Facebook uživateli možnost přidat do hlášení další snímky, včetně těch, k nimž by za běžných okolností neměl přístup.

 

Čím žil letos Facebook? Dožeňte rest a přečtěte si "nejlajkovanější" články roku

 

Facebook během několika hodin chybu opravil. "Nebyl přístupný veškerý obsah, jen malý počet fotografií. Poté, co jsme chybu objevili, jsme okamžitě vyřadili systém z provozu. Obnovíme jej až ve chvíli, kdy budeme moci ověřit, že byla chyba opravena," stojí v oficiálním vyjádření společnosti.

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucekDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,650
22,710
29,250
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější