nahoru

Anticeny Sexistické prasátečko získaly hospoda pro ošklivé i orgastická reklama Komerční banky

pev 16. listopadu 2011 • 10:17
Anticeny Sexistické prasátečko získaly hospoda pro ošklivé i orgastická reklama Komerční banky
foto: YouTube.com

Brněnský spolek Nesehnutí bojuje už třetím rokem proti sexismu v reklamě. Z vyhlášení posledního ročníku Sexistické prasátečko si v úterý večer "odnesl" anticeny brněnský pivní šenk Čtyři růže, který se podle odborné poroty prezentuje nejvíce sexistickou reklamou, společnost AVOS za slogan "Postavíme vám ho" a Komerční banka, která svou reklamní kampaní, na níž mladí lidé předstírají orgasmus, zaujala i web amerického Playboye.


Do letošního ročníku soutěže se podle serveru Aktuálně.cz, na němž probíhalo hlasování veřejnosti, dostalo celkem 91 reklam. Reklamy letos bojovaly o anticenu ve třech kategoriích.V kategorii Ženy jako objekty získala s 1119 hlasy anticenu Komerční banka se svou kamapní Užij si první bankovní styk. Stejná kampaň, tentokrát v pánském provedení, zvítězila v kategorii Další projevy sexismu s 2785 hlasy.

 

Nejhorší reklamou v kategorii Ženy jako části těla byla podle 1575 návštěvníků webu křiklavá propagace firmy AVOS, slibující rychlé, levné, profesionální a především blíže nespecifikované postavení.

 

Vlastní cenu udělila i porota. Za nejvíce sexistickou označila reklamu hospody Čtyři růže, která zve méně pohledné hosty rádoby humorným sloganem: "Máte problémy s nadváhou? Ošklivou pleť? Řídké vlasy?  !!!! Přijďte k nám !!!!  Je tu šero a všichni jsme ožralí."

 

pev


Klíčová slova: rx, petr vnoucekDiskuse ke článku