nahoru

Václav Neckář pro Reflex: Učím se znova texty písní, melodie jsem naštěstí nezapomněl

Milan Tesař14. října 2011 • 06:00
Václav Neckář
Václav Neckář
• foto: 
Roman Černý

Mezigenerační solidarita v české pop-music moc nefrčí. Muzikanti, kteří vyrůstali obtěžováni hudbou Michala Davida, normalizačním popem opovrhují, Karel Gott je pro ně Bůh kompromisu a Helena Vondráčková, když vystoupí s J.A.R, je spíš vtip v intencích bizarního humoru Oty Klempíře. Jenže teď je tu zfilmovaný komiks Alois Nebel a jeho ústřední píseň. Nazpíval ji Václav Neckář, jemuž bude 23. října 68 let.

Letošní, neobyčejný příběh Václava Neckáře začala psát postava fi lmové Květy, jeho fanynky. Měla Neckářův plakát pověšený na zdi už v komiksu z roku 2003, jenž se stal předobrazem k filmu.

 

„Kluci chtěli k vymyšlenému příběhu vymyšlenou hudbu, ovšem s tím, že by ji mohli nazpívat zpěváci z tehdejší doby,“ vzpomíná Neuwerth. Neckář byl jasná první volba, ačkoli nikdo netušil, v jaké je formě. Vědělo se jen, co psaly noviny: že měl mozkovou příhodu a učí se znova mluvit.

 

Kamarádi z Umakartu se rozhodli zariskovat a Jaromír Švejdík k tomu pro pořad CS Sound připojil pádný důvod: „My se pohybujeme v pokřivené realitě komiksu. Nechtěli jsme jejich hity, ale chtěli jsme ty jejich hlasy, které evokují dobu. Já jsem byl z Neckáře nadšenej ne proto, jak byl připravenej nebo technicky dokonalej, ale jakou barvu hlasu teďka má. Je to Johnny Cash v českém podání.“

 

 

Tlumočím Václavovi poklonu Jaromíra Švejdíka a vyzvídám, jestli se mu písnička líbí. Skromně kývne hlavou.

 

„Je tam srdíčko.“

 

Máte v hlase obsaženy své životní peripetie posledních let, nebo si to jenom my namlouváme?

Někam se to vepisuje.

 

Proto je to tak dojemný?

Měl jsem mozkovou příhodu.

(Tu zprávu si pamatuju. V listopadu 2002 Václav Neckář na pódiu před natáčením jednoho z TV pořadů zkolaboval. Měl mozkovou mrtvici a ležel v nemocnici. Řada jeho koncertů a vystoupení musela být odložena a Václav musel zpívání přerušit téměř na celý rok. Lékaři konstatovali poruchu fonematického sluchu, po níž zůstává hlava úplně čistá. Dokonale vymazaný hard disk.)

 

Honzo, dalo se tehdy bratrovi nějak pomoci?

Bylo to těžké. Já to nechápal. Vůbec jsem netušil, že máme v hlavě centrum, kde se při jeho vyřazení z provozu slova rozpadnou zpátky na písmenka. Myslel jsem, že se už k mikrofonu nikdy nepostaví.

 

Václave, prý jste přišel o pět set písní, které jste uměl, včetně hymny. Je to pravda?

Ano. Pracně dávám zpátky dohromady texty. S paní doktorkou Michaličkovou musíme texty po rýmech rozstříhat a dávat zpátky dohromady jako scrabble, aby si je mozek znova složil.

 

Kolik jich umíte dnes?

Za těch devět let jsem se jich naučil něco přes dvacet. Ty zpívám na koncertech. Nezapomněl jsem melodie, to je velké štěstí. Když mě jednou v nemocnici navštívila Helena, přemluvila mě, abych si s ní zazpíval. A já zjistil, že pořád umím intonovat. To bylo klíčové. Bez toho nevím, co bych dělal.

 

Týká se ztráta paměti jenom memorovaných slov?

Ano, vzpomínky mi zůstaly.

(Honza doplňuje: Dřív jsme po republice najezdili i čtyřicet tisíc kilometrů ročně. A když dnes jedeme v autě, Vašek je spolehlivější než navigace. Nebo když si nemohu vzpomenout na něčí jméno, brácha mi ho bezpečně připomene.)

 

Oba jste byli na premiéře filmu Alois Nebel. Líbil se vám?

Líbil, i když Roden nakonec zabije Švehlíka. („Neprozrazuj to!“ okřikne Jan svého bratra.) Počkej, Lojzu Švehlíka znám spoustu let. Začínali jsme spolu v Mostě v divadle.

 

„Ten film nás hodně oslovil, jelikož nám připomněl atmosféru dětství,“ dodává Jan Neckář. „Vyrůstali jsme v Sudetech. Vašek se s maminkou a tátou přestěhovali do Ústí hned po pětačtyřicátém. Němce vyhnali a Zdeněk Nejedlý, ministr kultury, rozhodl, že v Ústí obnoví soubor české opery a baletu. A pověřil tím Karla Jičínského, šéfa operety v Pardubicích. Náš táta mu dělal tajemníka. Pustili se do toho spolu. Když byl táta po únoru 1948 vyakčněn jako národní socialista, soudruzi mu dali na vybranou: buď doly, nebo zemědělství. Šel na statek ke kamarádovi v Mostě. Když jsem se v roce 1949 narodil, táta už s námi nebyl. Po letech se znovu oženil. Jeho druhá žena byla Němka, kterou po válce neodsunuli.“

 

 

„Když jsem pak točil v NDR,“ připomíná Václav, „učila mě německy. Mně se na Nebelovi asi nejvíc líbila atmosféra venkovského nádraží. Připomněla mi natáčení Ostře sledovaných vlaků. Všechna ta nádraží jsou tak stejná …“

 

Kde se vlastně Vlaky natáčely?

Na nádraží v Loděnici u Berouna.

 

Tehdy z toho byl Oscar.

Přál bych jim ho taky, i když Nebel vůbec není jednoduchý film.

 

„Neckářův filmový úspěch znamená, že solidarita s lidským utrpením ještě nevymřela,“ řekl tehdy kdosi …

To řekl Jirka Menzel.

 

 

Václava Neckáře jsme pozvali do online rozhovoru, terý proběhne ve středu 19. října. Otázky můžete posílat již nyní:

Online rozhovor s Václavem Neckářem

Eva, 19. října 2011 • 15:17
Nějaké DVD průřez balady, Planetárium, Pohádky :-) Půlnoční plánujete ?
Zdravím Evičku. Vyšlo u Suprphopnu DVD Nejsem Gladiátor a k 2CD Planetárium je přiloženo 40minutovéDVD Planetárium v režii J.Bonaventury. Balady na DVD zatím neplánujeme, ale co není, může být...
Vaše jméno, 19. října 2011 • 15:02
Dobrý den, velmi obdivuji Vaši sílu, postoj k životu a odhodlání k dalšímu zpívání. Jste pro mě velkým vzorem a myslím, že nejen pro mě. Předáváte tak sílu i nám ostatním. Moc Vám za to děkuji a do dalších let Vám přeji jen vše hezké. Evča, Praha
Dobrý den Evčo, díky za podporu a přeji vše dobré!
Jiří, 19. října 2011 • 15:01
Dobrý den, zdravím Vás a přeju všechno dobré! Půlnoční je krásná, zajímavý je ten křesťanský motiv. Vy jste věřící? Ještě jednou díky za Vás, Mýdlový princ hraje na každý grilovačce a čarodějnicích. A ukažte se někdy na Vysočině :)
Díky Vám Jiří, rád přijedu!
eva březinová, 19. října 2011 • 14:57
Ahoj tati a strejdo :-) jen chci pozdravit, popřát k báječnému úspěchu. Dnes když jsem si kupovala Reflex s titulkou, tak zrovna hráli Půlnoční na Blaníku ....ahoj Eva
Ahoj, ještě to snad stihneme, díky a posíláme pusu Tobě a Aničce!!!!!
Veronika, 19. října 2011 • 14:55
Dobrý den, písnička je Půlnoční je opravdu nádherná, ostatně jako všechny Vaše písničky. Ráda bych se zeptala kdo byl/je Váš pěvecký vzor a kdo se Vám jako zpěvák/zpěvačka líbí v současné a minulé hudební scéně. Děkuji za odpověď a přeji hodně zdraví.
Milá Veroniko. Díky za podporu. Vzory? Asi Cliff Richard, Beatles, Stouni, Pink Floyd, Bylo by jich mnoho. V současnosti se mi líbí Gábi Gončáková a David Spilka.
Pavel, 19. října 2011 • 14:52
Gratuluji k návratu..tleskám, vše nejlepší přeji.
Díky Pavle, i Vám přeji vše dobré!
Otakar, 19. října 2011 • 14:51
Jaký máte názor na spor Vondráčková vs. Kubišová?
Již jsem odpověděl, promiňte, ale nechci to komentovat.
Lenka Hrochová, 19. října 2011 • 14:50
Kdysi jsem Vas potkala ve fitcentru V. Chaloupky. Jeste cvicite? Je to zvlastni, ale i po tak tezke nemoci jste byl naprosto okouzlující. Dekuji za ucast na predvanocnim koncerte The Boom v Usti, ze jste dorazili i pres problemy s letadlem. Jste uzasnej, drzte se!
Cvičím, ale doma, jezdím na rotopedu a chdíme s bráchou a s kamarády a kamarádkami na procházky po Praze. Loňský předvánoční koncert v Ústí byl bezvadný, Koťata zpívala krásně a symfoňák s The Boomem nás doprovodili bezvadně. Lenko, držíme se...
Milan, 19. října 2011 • 14:46
Pane Václave, díky nejen za Půlnoční, ale i za Tomu, kdo nás má rád a Příběhy, písně a balady. Ale i za Tu kytáru a další. Jsou to světlýka a svítěj a svítěj... Nedejte se !!
Pane Milane díky za přízeň!
Alena, 19. října 2011 • 14:44
Hezký den Vašku, jak jste si užíval roli prince Václava v pohádce Šíleně smutná princezna po boku Helenky Vondráčkové. PS. Opravdu moc vám to tam slušelo
Jó to jsme byli mladší... tak jsme si oba užívali...
Eva, 19. října 2011 • 14:43
neobjeví se na nějakém retro CD píseň Mořská panna, krásná písnička ?
Milá Evičko, M.Panna Vyšla na CD Tomu kdo nás má rád.
Adam, 19. října 2011 • 14:42
Čím byste se živil, kdybyste nebyl zpěvákem a hercem? Díky za odpověď
Adame to opravdu nevím, možná sportovní novinařinou.
Zuzana, 19. října 2011 • 14:39
Pane Neckáři, přeji Vám hodně zdraví a úspěchů, Vaše nová píseň mi způsobila obrovskou radost! Těším se na další! Zároveň Vám gratuluji k úspěchu, z celého srdce Vám jej přeji! r. 1975. :-)
Milá Zuzanko, díky za přání a doufám, že ještě něco natočím... Přeji Vám vše OK!
Zuza, 19. října 2011 • 14:38
Dobry den, vasku, milovala jsem Vas jako dite, kdyz jste byl v televizi, rvala jsem a nechtela jit spat... to mi byly tak ctyri pet... Mate porad v sobe ten krasny usmev a vrelost, kterymi jste me jako malou holcicku uchvatil. Preju vam hodne zdravi a at Vam to zpiva pro nas i pro vas..
Dobrý den Zuzo, díky a přeji Vám též všechno nej...
Ivana, 19. října 2011 • 14:36
Hezký den, vzpomínáte si na svou první lásku a mohl byste nám o ní něco říct? Myslím, kde jste ji prožíval, kolik Vám bylo let atd. Jinak přeji mnoho štěstí do budoucna
Milá Ivanko. Ano, bylo to v Ústí n/L. protancovali jsme celý večer a ona byla cikánečka a já jsem chodil na SVVŠ (nyní gympl). I já přeji hodně štěstí!
Vaše jméno, 19. října 2011 • 14:32
Jak to děláte, že mě vždy povzbudíte, když mi není do smíchu, ač se osobně neznáme. Přeji jen to nej k Vašim narozeninám a hodně zdraví a spokojenosti a také další krádné písničky, jako je Půlnoční. Eva z Prahy
Milá Evo, díky za přání. I Vám přeji vše dobré!
Alžběta, 19. října 2011 • 14:30
Milý Václave, lásko, natočte už tu desku s Umakartem a Otou Petřinou, tři dva jedna start! Díky Vám.
Milá Alžběto. Nechte se překvapit!
Honza, 19. října 2011 • 14:29
Myslím, že se podařilo něco o čem jsem si myslel, že už nepřijde. Díky.
Ještě žijeme a tak nás může ještě něco i mile překvapit...
Monika, 19. října 2011 • 14:27
Dobrý den Václave, v první řadě bych Vám chtěla pogratulovat k Vašim nedělním narozeninám. Přeji Vám mnoho štěstí, lásky, aby Vás zdraví netrápilo (ani to Vaše ani Vaší ženy) a abyste nás mohl ještě dlouho dlouho oblažovat kouzlem své osobnosti. Dále bych Vám také moc ráda poděkovala nejen za spoustu nádherných písní, které mě osobně pomáhají přežít těžké chvíle, ale také za Vaši knížku, kterou jste spolu se svým bratrem (kterého prosím pozdravujte) vydal a kterou jsem přečetla jedním dechem:-) Ještě bych Vás ráda požádala, jestli byste mohl vyřídit upřímné pozdravení a poděkování za mnoho nádherných textů panu Zdeňku Rytířovi, jehož texty vždy pohladí po duši. Mějte se krásně a dávejte na sebe pozor, abychom si Vás mohli ještě dlouho užívat. Monika (17 let)
Dobrý den Moniko, já i má žena děkujeme za přání, brácha je tu vedle mne a datluje do počítače mé odpovědi na Vaše otázky. Dám si pozor... Vy dávejte na sebe taky pozor! Vše OK!
Rastanda, 19. října 2011 • 14:23
Také přeji hodně zdraví. Píseň půlnoční mě doslova dostala tím, jak je krásná a prostá - přímočará, na nic si nehraje a má své kouzlo... Když jsem byl malej špunt, máma mě pouštěla pohádky Františka Nepila, které jste vyprávěl... Čaroděje Dobroděje jsem si od té doby zpíval neustále cestou ze školy, až mě přihlásili do LŠU... Takže jsem jen touto cestou Vám chtěl opravdu poděkovat a samozřejmě popřát hodně zdraví a spokojenosti do příštích let... Dnes hraji reggae a dělám i vlastní hudbu a Vy na tom máte podíl!!!
Zdravím Rastandu, a přeji hodně hudebních úspěchů!
Blanka Kazdová, 19. října 2011 • 14:22
Václave moc Vás zdravím, mám Vás moc ráda. Moje otázka zní, zda byste si ještě přál nějakou filmovou nebo televizní roli? Blanka
Milá Blanko, rád si zahraji, ale to záleží, zda mě někdo do nějaké role obsadí...
Vaše jméno, 19. října 2011 • 14:20
Dobrý den. Z Ústí nad Labem - Klíše velice zdraví Kunešovi. Půlnoční moc hezká...díky. otázka - hodil jste někdy tzv. umakart? myšleno K.O. v restauračním zařízení. děkuji a přeji pevné zdraví. Kuneš
Ahoj Pavle, přijedeme natáčet s bráchou a se štábem ČTv do Reslovy ul. č.34. 29.10.2011. Doufáme, že se dostaneme i na "náš" balkon v 1.poschodí a že se uvidíme.
Barbara, 19. října 2011 • 14:16
Miluju pohádku Šíleně smutná princezna ! :) znám ji naspaměť a mohla bych se na ní dívat dokola pořád :) úžasná věc ! a všechny vaše písničky, je to pecka :) nechť ať se moc daří i nadále !!! :)
Milá Barborko, děkuji a vše dobré!
Milena, 19. října 2011 • 14:16
Zdravím, líbí se Vám Alois Nebel a dostanete společně Oskara, Vy už druhého?
Zdravím Vás Mileno, Nebel se mi líbí. Oskara dostává celý film, budu mlaďochům držet palce!
Kateřina Hartlová, 19. října 2011 • 14:14
Dobrý den, chystáte se natočit novou desku s novými věcmi? Děkuji za odpověď.
Ano, Kateřino, Kateřino Ty jsi víno...
Miloš, 19. října 2011 • 14:13
Nemám dotaz, jen gratuluju a fandím a už 35let poslouchám Planetarium a hlavně Tomu kdo nás má rád! "Půlnoční" je pěkné a logické navázání na to nejlepší co v Česku kdy vzniklo!
Díky Miloši za podporu!
Zoja Šedivá, 19. října 2011 • 14:12
Vašku, jak se cítíš, když s Tebou starší i nové písničky zpívají současní teenageři, jako tomu bylo na festivalu v Harrachově nebo při křtu sountracku k filmu Alois Nebel v Arše? Zdravím Z.
Ahoj Zojo, asi mládnu... a ty se mnou, jak jsem Tě viděl v publiku...!
Karel Machek Pardubice, 19. října 2011 • 14:10
Ahoj Vašku, Půlnoční je krásná věc! Ať se písničce i Tobě moc daří a slouží zdraví... Zdraví Kurýr Karel z Pardubic
Zdravím tě Karle do Pardubic, letos jsem se na Velkou P. nedostal. Nestihl jsem to. V televizi mi ale neunikla. Přeji Ti též zdraví a vše dobré!Pepovi Váňovi jsem zavolal a pogratuloval.
Jindra, 19. října 2011 • 14:09
Milý Vašku, nemám žádný dotaz, jen přání k nadcházejícím narozeninám. Přeji Ti hodně pevného zdraví, štěstí, lásky, úspěchů, spokojenosti a klidu a abys nás ještě hodně dlouho těšil svými krásnými písničkami. Půlnoční je nádherná, ale ráda Tě poslouchám i v jiných Tvých písničkách, ať je mi veselo, nebo smutno. I když nejsi textař ani skladatel, umíš do těch písniček vložit srdíčko a to každý neumí! Měj se hezky, zdravím a těším se na všechny další koncerty, na všechna setkání nejen s Tebou, ale i s ostatními Bacily:-), Jindra
Ahoj Jindro, doufám, že se brzy uvidíme na nějakém koncertě. Přeji Ti samé veselo!
Ivana Bernášková, 19. října 2011 • 14:09
Miluju Vaše alba Tomu kdo nás má rád a ještě víc Planetárium.. Mrzí mě, že hodně z písniček, které jsou v albech, nejsou tolik známé. Mně vždycky pomůžou, když mám trošku černější dny. Takže moc děkuju. Přeju hodně zdraví a další takové pecky jako je Půlnoční...
Milá Ivanko, díky za přání a podporu. Přeji také hodně zdraví!
Hana, 19. října 2011 • 14:09
Dobrý den Pane Václave. Písnička Půlnoční je moc krásná, jak se Vám učil její text? Jsem ročník 49 a na Vašich písních jsem vyrostla, vždycky jste byl pro mne zpěvák číslo 1.Nyní díky Šíleně smuné princezně vaše písničky zpívají i má vnoučata. Přeji hodně zdraví a dalších úspěchů. Hana
Dobrý den Hano, díky a přeji Vám a celé rodině též zdraví a úspěchy!
Tomáš Novotný, 19. října 2011 • 14:08
Dobrý den pane Neckáři. Především bych rád Vám řekl a poděkoval za to, že jste mě, jakožto ročník 1989, zaujal českou hudbou. Jste jeden z mála, který to dokázal a Vy, spolu s kapelou Umakart, máte můj obrovský obdiv. A to nejen díky tomuto důvodu, ale především díky tomu, čím vším jste si prošel, a co jste i přesto dokázal. Mockrát Vám za to děkuji a už nyní Vám můžu potvrdit, že v mé generaci budete obrovský vzor a důkaz, že i česká hudba v současnosti dokáže být krásná! Proto bych se Vás hrozně rád zeptal na to, zdali byste s kapelou Umakart v budoucnu nechtěl opět něco složit. Kapela je to velice schopná, na české poměry nevídaně kvalitní, a jak to vypadá, jim Váš hlas perfektně sedne...jak se říká, jako prdel na hrnec. Děkuji za odpověď a přeji co nejvíce osobních úspěchů a pevné zdraví do budoucna.
Dobrý den Tomáši. S muzikanty z Umakartu, jak už jsem napsal již něco chystáme, ale Bacily také nezahálely. S Bacily slavíme 40 let spolupráce a ta také nebyla marná. Bacily se narodily trochu dříve - 4.srpna 1971. Přeji též vše OK!
Suchá Kamila, 19. října 2011 • 14:08
Budete zpívat na koncertech i další své písně které jste dříve zpíval? Třeba Píseň pro joriku, Malé šípy a řadu dalších hezkých písní? Ta Půlnoční se Vám moc povedla. Připeavujete nejaké nové CD kde bude uvedena?
Milá Kamilo, budu se snažit. Půlnoční je na soundtracku Alois Nebel.
Bedrich, 19. října 2011 • 14:08
To ani neni dotaz, jen prani. Vaclave Vasi hudbu jsem mel vzdy moc rad, vazim si Vas jako umelce i jako cloveka. Preji hodne zdravi.
Díky Bedřichu a přeji Vám též vše OK!
Miloslav Valek, 19. října 2011 • 14:06
Kdysi davno jsem cetl v Rudem pravu clanek o Vas jako komunistovi "Delnik prace". Mate ho jeste schovany?
Mám schované všechny články.
Klára Vyhňáková, 19. října 2011 • 14:06
Milý pane Neckáři, je mi 23 let a stydím se, že až teďka jsem naplno objevila Vaše kouzlo. Moc Vám držím palce, jste velikej frajer! Ale na moji obhajobu - Diamantovou ženu miluju od malička :) Je v plánu nějaký Váš koncert v Brně?
Milá Klárko, díky, někdy jsem i „Čaroděj-Dobroděj“ a jak odpovídám Slávkovi, nashledanou v Brně někdy na jaře s Bacily a s Umakartem.
Miloš Navrátil, 19. října 2011 • 14:06
Dobrý den, Václave, ze srdce Vám to přeji. Neplánujete nějaký projekt s J.P.Muchowem? Myslím, že jeho hudba by se k Vám hodila velmi. Mnoho dobrého, Miloš
Dobrý den Miloši, s J:P:Muchowem zatím ne, ale s jeho kolegy z Umakartru, Jaromírem Švejdíkem a Dušanem Neuwerthem. Mají pro mne už dalších sedm písní a ještě nějaké přibudou. Natáčet je budeme začátkem příštího roku. Též vše dobré!
Martina Pekárková, 19. října 2011 • 14:05
Dobrý den, pane Neckáři, jsem na rozpacích z paní Vondráčkové. Jaký k ní máte vztah Vy a co si myslíte o jejích posledních počinech, jako například žaloby na Martu Kubišovou nebo domáhání se, aby rádia hrála její písničky častěji, protože jsou kulturním bohatstvím této republiky? Ptám se proto, že jsem Váš názor v médiích nezaznamenala, a protože si myslím, že ji po tolika letech spolupráce musíte dobře znát, a současně nejste přímíným účastníkem jejích sporů. Proto si myslím, že Váš názor bude objektivní. Děkuji. Martina
Dobrý den Martino, nezlobte se, nechci tuto záležitost komentovat. Jen možná k vysílání ČRo 1- Radiožurnálu. Tam nevysílají písničky nejen Heleny, ale i Marty, moje, Karla Gotta a dalších i mladších interpretů. Naštěstí tu nevysílá jen bývalá Hvězda!
Vavřička Jan, 19. října 2011 • 14:05
Právě se dívám na vaši foto z dolu Paskov , kde jste fáral a potom super zaspíval s D.R. v Havířovské sportovní hale. Múžete ještě popsat vzpomínky s fárání do dolu a vzpomínky na dobrého zpěváka D.R. Děkuji a přeji Vám ještě hodně dobrých vystoupení.
Dobrý den Jane, ano fárání jsem přežil, mám z toho pár fotek, dobře si na to vzpomínám. V Havířovské sportovní hale jsme odehráli s Deanem s Věrou Špinarovou, Janou Robbovou a dalšími kolegy 3 vyprodané koncerty. Bylo tam senzační publikum. Doufám, že si v Havířově brzy opět zahrajeme. V Ostravě teď hrajeme s Bacily 8.listopadu 2011 v Domě Kultury.
Otakar Pavlík, 19. října 2011 • 14:05
Není to dotaz - je to vzkaz. Vašku, buď tady nejmíň do sta let. Jsem rocker a metalista, ale alba ...světská sláva, polní tráva.., Tomu, kdo nás má rád, Planetárium a Příběhy, písně a balady mám jak na vinylech, tak CD (originál s buklety), tak v MP3. Podle mne jsi pro naši hudební scénu v těch mizerných letech 1970 až 1985 udělal to samé, co Vláďa Mišík s ETC... a parta z Blue Effectu. Naprostá špička. Hlavně hodně zdraví - Ota
Ahoj Oto, díky a přeji též hodně zdraví!
domino22, 19. října 2011 • 14:04
Milý Václave, obdivuji Vás !
Zdravím domino22, opravdu?
slavek buchar brno , 19. října 2011 • 14:04
vašku všechno nejlepši k narozeninam a doufam že budeš brzo v Brne
Ahoj Slávku, díky za přání, možná že se v Brně objevíme s Bacily a s Umakartem na jaře ve společném dvojkoncertě.
Jana, 19. října 2011 • 14:04
Dobrý den pane Neckáři.Vaše písnička Půlnoční je tak náááádherná,že jsem se do ní úplně zamilovala a pouštím si ji každý den.Díky Vám za ní a přeju ještě hodně takových písniček.A taky Vám přeju hodně zdraví,síly a životní pohody do dalších let.Ahoj Jana.
Děkuji Jano za přání a doufám, že se Vám Půlnoční neomrzí.
Zdeněk Černý, 19. října 2011 • 14:04
Počátkem sedmdesátých let jste natáčel ve slévárně huti Koněv v Kladně nějaký film. Skřivánci na niti se točily snad dříve. Co to bylo? Tenkrát jste mi připadal jako klučina.. M.Kubišová je ikona morálky a charakteru. Vážím si Vás za Vaše postoje k ní. Tu druhou raději vůbec nezmiňovat.... Hodně zdraví. Nebel je hit.
Dobrý den Zdeňku, asi to byl film „Svatba bez prstýnku“ Tam jsem také přišel o život jako v „Ostře sledovaných vlacích“ v roce 1966. Ve „Skřiváncích na niti“ jsem se oženil v roce 1969.
Tonda, 19. října 2011 • 14:03
Václave myslíte si že si ještě někdy zaspíváte s Helenkou Vondráčkovou a Martou Kubišovou dohromady? Jinak HODNĚ ZDRAVÍ a POHODY.
Zdravím Vás Tondo, naděje umírá poslední. Též přeji zdraví a pohodu!
Jakub , 19. října 2011 • 14:03
Dobrý den , chtěl jsem se zeptat jak jste na tom zdravotně a jestli někdy zavítáte zazpívat na Mělník. Jinak vám chci moc poděkovat za celou rodinu . Všichni vás posloucháme a konkrétně píseň Půnoční jede několikrát denně . Navíc vám gratuluji , protože právě tato píseň spojená s vámi , je snad nejlepší co jsem letos slyšel ( Navíc okouzlila i mladou generaci mě je 16 a vrstevníci jsou všichni také nadšeni . ) Přeji hodně zdraví !
Ahoj Kubo, zdraví mi slouží, Do Mělníku rád přijedu s Bacily, naposledy jsme u Vás hráli před lety na vinobraní. Díky za podporu a přeji též zdraví!
Jiřina, 19. října 2011 • 14:02
Dotaz nemám, píseň Půlnoční se mi nesmírně líbí a velmi Václavu Neckářovi přeji tento druhý pozdní úspěch. . Moc si to zaslouží. Doufám, že ji v předvánočním období budou často hrát i v rozhlase. Přeji mu hodně zdraví i pevné vůle.
Jiřinko, děkuji za podporu a posílám Vám pusu!
Katka J., 19. října 2011 • 14:02
Pane Neckář, miluji vaše pohádkové písničky a velice obdivuji jak jste byl schopne po mozkové příhodě znovu začít zpívat. Co Vám dalo ten největší impuls pro to začít znovu?
Dobrý den Katko, zpívání by mi scházelo a tak jsem dělal vše pro to, abych se dostal zpátky na jeviště.
Vladimír, 19. října 2011 • 14:02
Vašku, vzpomínáš si na Mirka Ilčíka z Kyjova ? Kdysi jsi u něj byl na návštěvě.
Ahoj Vladimíre. Ano, vzpomínám a též pozdravuji.
Jiří Hladký, 19. října 2011 • 14:01
Pane Neckář, moje žena Jarmilka, když byla dítě, kolem roku 1970 z horečky volala Vaše jméno. Tolik Vás tenkrát milovala (Bylo jí cca 6 let), že se rozhodla vzít si Vás za manžela. To se jí sice nepodařilo, má mne (já jsem taky dobrej!), ale dodnes na Vás nezapomněla. Asi by ji hodně potěšilo, kdyby jste ji nechal pozdravovat, můžu Vás o to poprosit? Přejeme Vám hodně štěstí a síly ve Vaší rvačce se životem.
Pane Jiří. Pozdravujte Jarmilku, určitě udělala dobře, že si Vás vybrala místo mne.Diskuse ke článku