nahoru

Czech Press Photo míří do Reflexu. Hlavní cenu získal Stanislav Krupař

Redakce Reflexu 10. října 2011 • 11:00
Czech Press Photo míří do Reflexu. Hlavní cenu získal Stanislav Krupař
foto: Stanislav Krupař

Hlavní ocenění Fotografie roku v soutěži Czech Press Photo 2011 získal fotoreportér Reflexu Stanislav Krupař (39) za snímek Z nepokojů na severu Čech, Varnsdorf, 10. 9.2011.

 

Podle vyjádření poroty je to "silná novinářská fotografie poutající pozornost k vážnému současnému sociálnímu problému nejen v České republice.“

 

 

Snímek vznikl 10. září 2011. "To byla situace nejdramatičtější," vzpomíná na okolnosti vzniku fotografie Stanislav Krupař. "Příznivci DSSS spolu s částí místních obyvatel Varnsdorfu se snažili prorazit policejní kordon směrem k romské ubytovně Sport. Vznikla tam velmi napjatá, násilná situace, kdy policie nakonec použila vodní dělo proti demonstrantům."

 

Podívejte se na "varnsdorfskou" sérií snímků Stanislava Krupaře, z níž vzešel i ten vítězný:

 

Po Janu Šibíkovi (zvítězil v letech 1995 a 1999) je tak druhým členem redakce Reflexu, kterého mezinárodní porota hlavní cenou Czech Press Photo. Jeho fotografie se prosadily v konkurenci 3744 snímků od 288 českých a slovenských fotografů.

 

Dvojitý úspěch: Krupař získal i Cenu UNHCR

Zdravotní sestra se snaží zachránit podvyživené a dehydrované dítě v místní nemocnici bez lékaře, Somálsko, leden 2011 Zdravotní sestra se snaží zachránit podvyživené a dehydrované dítě v místní nemocnici bez lékaře, Somálsko, leden 2011Foto Stanislav Krupař

 

Na letošních CPP získal Stanislav Krupař ještě Cenu Úřadu Vysokého komisaře OSN pro uprchlíky (UNHCR), za fotografii Zdravotní sestra se snaží zachránit podvýživené a dehydratované dítě v místní nemocnici bez lékaře, Somálsko, leden 2011.

 

Jak vítězná fotografie vznikla? Pusťte si rozhovor se Stanislavem Krupařem:

Stanislav Krupař rozhovorVIDEO Reflex.cz

Redakce Reflexu


Klíčová slova:Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.