nahoru

Naděje na finále zhasla. Hokejisté podlehli v semifinále MS Kanadě 1:6 a čeká je boj o bronz s USA

ČTK 28. května 2022 • 20:35
Video se připravuje ...
SESTŘIH z MS: Kanada - Česko 6:1. Výplach od Javorových listů, zbývá boj o bronz
• video: 

Čeští hokejisté prohráli v semifinále mistrovství světa v Tampere s Kanadou 1:6. V neděli je čeká souboj o bronz s USA. Obhájce titulu Kanada vyzve ve finále domácí Finsko, které v odpoledním utkání zdolalo Američany 4:3.

Češi začali dobře, když se v osmé minutě prosadil v početní výhodě útočník David Krejčí. Jen 33 sekund před první sirénou však vyrovnal Dylan Cozens. Rozhodující pasáž přišla v polovině zápasu, kdy během tří minut a 19 sekund skórovali Adam Lowry, Kent Johnson a Mathew Barzal. Ve třetí části přidal pojistku Cole Sillinger, David Pastrňák neproměnil trestné střílení a podruhé se trefil Cozens.

Národní tým, který dovedl mezi nejlepší čtyřku při svém prvním MS na české střídačce finský kouč Kari Jalonen, má stále šanci ukončit destileté čekání na první medaili z velké akce. Nedělní zápas s Američany začne ve 14:20, finále se bude hrát o pět hodin později.

ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.