nahoru

Nabízíte nebo hledáte pomoc? Na webu Stojíme za Ukrajinou najdete všechny informace na jednom místě

fik 28. února 2022 • 11:40
Nabízíte nebo hledáte pomoc? Na webu Stojíme za Ukrajinou najdete všechny informace na jednom místě
foto: ČTK / Krumphanzl Michal

Zamezit tříštění informací a duplikaci práce v rámci pomoci Ukrajině je cílem iniciativy skupiny jednotlivců i organizací. Vytvořili platformu shromažďující nabídky pomoci Ukrajině i potřeby těch, kteří pomoc hledají. Vše shromažďují na webu stojimezaukrajinou.cz.

Díky spolupráci napříč sektory vznikla informační platforma, která komukoliv umožní pomoc Ukrajině nabídnout i využít. Web Stojíme za Ukrajinou je v češtině i ukrajinštině. S myšlenkou jednotné digitální platformy přišla iniciativa Stojíme za Ukrajinou. Komunita expertních dobrovolníků Česko.Digital iniciativě pomohla tuto myšlenku zrealizovat a vytvořit webové stránky Stojimezaukrajinou.cz. Současně, ale už mimo komunitu Česko.Digital, vznikalo i virtuální tržiště www.pomahejukrajine.cz, kde je možné nabídky vkládat i hledat. Spravuje ho Konsorcium nevládních organizací pracujících s migranty v ČR, které spojuje celou řadu dobrovolnických spolků a neziskovek. Na webu najdete také informace o chystaných akcích po celé České republice.

 

fik
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.