nahoru

Zemřela herečka Hana Maciuchová. Krásná Anče z legendárních Krkonošských pohádek

blesk.cz26. ledna 2021 • 19:20
Zemřela herečka Hana Maciuchová. Krásná Anče z legendárních Krkonošských pohádek
foto: profimedia.cz

Žena záletného doktora Blažeje či oblíbená Miriam Hejlová z nekonečné Ulice - tak si budeme navždy pamatovat herečku Hanu Maciuchovou, která v úterý v 75 letech podlehla dlouhé nemoci. 

Hana Maciuchová podle informací Blesku v posledních měsících bojovala v olomoucké nemocnici s druhým atakem rakoviny. A byla smířená s tím, že vede těžký boj, který možná nevyhraje. V divadlech, kde předtím hrála, už oznámila, že se na jeviště nikdy nevrátí. Informaci o úmrtí herečky již potvrdila i ČTK a uvedla, že poslední rozloučení bude v rodinném kruhu.      

Ještě loni v listopadu si přitom herečka na zdravotní problémy nijak nestěžovala, Blesku si tehdy posteskla, že kvůli situaci spojené s covidem nemohla oslavit své půlkulaté narozeniny. „Jsem ohrožený druh, z toho vše vychází. Nechápu, že někteří spoluobčané covid podceňují,“ uvedla tehdy a raději se uchýlila pryč z Prahy na rodnou Moravu, kde měla větší klid. Také si v loňském roce přestala barvit vlasy „Donutila mě k tomu uzavřená kadeřnictví,“ prozradila tehdy jednoduchý důvod Maciuchová. 

Více o Haně Maciuchové si přečtěte na webu Blesk.cz >>>

blesk.cz
Diskuse ke článku