nahoru

Vláda mění scénář: Obchody, autoškoly a fitka se otevřou koncem dubna, restaurace částečně za 14 dní

-bam-, ČTK 23. dubna 2020 • 18:55
Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že obchody se otevřou dříve, než se plánovalo
Premiér Andrej Babiš (ANO) uvedl, že obchody se otevřou dříve, než se plánovalo
• foto: 
Blesk - Tonda Tran, Facebook/Andrej Babiš

Vláda dnes na základě epidemiologického vývoje nemoci covid-19 uspíšila svůj harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku. Místo 8. června by nově měl skončit 25. května. 

Už od nejbližšího pondělí by se měly otevřít provozovny s plochou do 2500 metrů čtverečních s vlastním vchodem, původní plán přitom počítal s postupným otevíráním provozoven do 200 a 1000 metrů čtverečních až do června. Novinářům to řekl vicepremiér Karel Havlíček (za ANO).

Od příštího pondělí 27. dubna stát umožní provoz obchodů do 2500 metrů, které mají samostatný vchod a nejsou v obchodním centru. Začnou znovu fungovat autoškoly, posilovny či fitness centra. Na 11. května počítá nový vládní plán s otevřením restaurací se zahrádkou či výdejním okénkem a kadeřnictví, muzeí, galerií či výstavních síní. V poslední fázi 25. května by mohly v běžném provozu fungovat nejen restaurace, ale také ubytovací zařízení, počítá se i s uvolněním kulturních či společenských akcí.

Harmonogram otevírání obchodů a dalších provozoven v Česku: konec karantény se uspíší >>>

-bam-, ČTK
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.