nahoru

Díky, stávko! Pražané se učí jezdit do práce na kole

Darek Šmíd 16. června 2011 • 08:52
Díky, stávko! Pražané se učí jezdit do práce na kole
foto: Jan Šibík

To, na co vždycky kašlala pražská radnice (protože měla plné ruce s tím, jak drbala po zádech automobilovou lobby) a o co se snaží občanská sdružení jako AutoMat, se nakonec podařilo dotáhnout až nyní odborářům. Dnes se jelo do práce na kole.

 

A to v masovém měřítku. Lidé, s nimiž na sebe každé jiné ráno vrháte nevraživé pohledy v metru a dopravních zácpách na magistrále, na sebe dnes ráno kynuli z jednostopých dopravních prostředků; na hlavách helmy, pod zadkem bicykly a koloběžky. Dnes ráno vypadala Praha jako skutečné evropské město.

 

 

Vydrží to? Většině těžko, ta by potřebovala zásah shůry (i slavná kolařská dánská města by nebyla zdaleka tak kolařská, kdyby se propagaci šlapací dopravy po dlouhé roky nevěnovala tak, jak se jí věnují). Pár lidí ale po dnešku znovu do narvané tramvaje nebo do auťáku na magistrále znovu hned tak nesedne. Snad.

 Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.