nahoru
Father Friendly

Vydejme se do hor za výrobou hraček

ako 14. dubna 2011 • 08:00
Výroba hraček v továrně v Jizerskýh horách
Výroba hraček v továrně v Jizerskýh horách
• foto: 
DETOA

Navštivte továrnu krásných dřevěných hraček v Jizerských horách. Uvidíte, jak se hračky vyrábějí, továrnu v provozu či muzeum dokumentující více než stoletou historii světoznámé výroby.

Pokud se do Albrechtic vydáte, je nutno upozornit na důležitý fakt: Exkurze se musí hlásit předem, buď telefonicky, nebo přes e-mail. Je totiž potřeba naplnit skupinku alespoň sedmi účastníky nebo zaplatit minimální částku 420 korun. I tak by až hodinová prohlídka, včetně možnosti vyrobit si vlastní hračku, měla stát za to. Navíc získáváte automatickou slevu v podnikové prodejně, kde je opravdu z čeho vybírat.

 

Po všech výrobcích z Asie, na které jsme bohužel běžně zvyklí, je pohled na ryze české, tradiční hračky opravdu skoro nevšední. Mít možnost si hračku vyrobit podle vlastních představ je také ojedinělý zážitek.

 

 

Během exkurze uvidíte přípravu dřevěných polotovarů, jejich opracování i sušení, prohlédnete si výrobu soustružených dílků, jejich následné zpracování – vrtání, barvení, lakování — a závěrečnou montáž, včetně smontování. Kdybyste chtěli vzít kamaráda, jenž nemluví česky, za příplatek vám udělají výklad v cizím jazyce.

 

Je nutno podotknout, že o víkendových exkurzích neuvidíte továrnu v plném provozu. Ten je v plném proudu pouze v pracovní dny. Následná procházka v přírodě Jizerských hor by měla udělat krásnou tečku za tímto výletem.Foto 

DETOA Albrechtice
Jiřetín pod Bukovou 6
468 43 Albrechtice v Jizerských horách 
Česká republika


http://www.detoa.cz/


ako


Klíčová slova: father friendlyDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.