nahoru
Premium Život a styl

Jak se projíst ke zdraví: Březen býval Měsíc knihy, takže budeme celý měsíc knihami listovat

Darina Křivánková 7. března 2022 • 18:20
Recepty z knihy Michaely Luňáčkové Na celý život dokazují, že i zdravé jídlo může být lákavé a skvěle chutnat
Recepty z knihy Michaely Luňáčkové Na celý život dokazují, že i zdravé jídlo může být lákavé a skvěle chutnat
• foto: 
Michaela Luňáčková

Inspirativní, krásná, přínosná a hodně osobní je kniha Michaely Luňáčkové nazvaná Na celý život. Podtitul zní Kniha plná opravdového jídla a zdraví a autorka v ní líčí, kterak se projedla ke zdraví. Nemá ambici tvrdit, co je správné jíst a co ne, ale ukazuje, co v jednom konkrétním příkladu funguje.

Míšin příběh začíná marným bojem s alergiemi, ekzémy, únavou a dalšími symptomy, na něž je klasická medicína často krátká. Sice se na to neumírá, ale pro život přináší spoustu různě velkých komplikací. Obvykle se to řeší dlouhodobou vakcinací s nejistým výsledkem a vyřazováním celých skupin potravin z jídelníčku. Míša zkusila program Whole30, který funguje jako nutriční restart. Není to dieta, ale stravovací systém, jehož smyslem je skoncovat s nezdravými návyky v jídle, obnovit zdravý metabolismus, ozdravit zažívání a srovnat imunitní systém.

Tento článek je součástí balíčku PREMIUM+

Odemkněte si exkluzivní obsah a videa bez reklam na 9 webech.
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.