nahoru

Vrací se rytmus a řád: Jak snášíte návrat do pracovně-školního rytmu? Blbě, asi jako každý

Darina Křivánková 3. září 2021 • 18:15
Společná večeře, která je rychle na stole, je jedním z pilířů spokojeného rodinného života
Společná večeře, která je rychle na stole, je jedním z pilířů spokojeného rodinného života
• foto: 
f.o.o.d.

Snídaně, svačina do školy, oběd do práce, společná večeře. Stravovací manuál běžného pracovního dne je dost neúprosný a žádá po běžném smrtelníkovi, aby připravil tři až čtyři jídla denně. Je to skutečně nutné, potřebujeme jíst tak často? A jak si to usnadnit?

Zatímco na první otázku neexistuje jasná odpověď, na tu druhou je odpovědí mnoho. Dříve se tradovalo, že pět menších jídel denně je ideál. Dnes vám výživoví poradci nejčastěji řeknou, že máte poslouchat svoje tělo a počet jídel během dne si nastavit tak, jak vám to vyhovuje. V tom případě moje tělo potřebuje jíst jen jednou denně, zato nepřetržitě od rána do večera. Ale vážně: někdo bez snídaně nedokáže opustit byt, i kdyby musel být v práci už v šest ráno, jiný do sebe nedostane sousto před desátou ranní. Shoda platí jen v tom, že jíst by se mělo, ideálně vyváženě a v relativně pravidelných intervalech. Jak si to nastavíme my, dospělí, je opravdu na nás. Děti bychom v tom ale neměli nechávat samy, takže nalinkovat jim nějaký jídelní řád je naprosto v pořádku. Stejně tak je v pořádku, když ho děti nebudou dodržovat. Jsou to děti.

Premium

Přečtěte si článek s předplatným Premium Plus

Získejte neomezený přístup na devět různých služeb včetně Reflex.cz
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.