nahoru

Nejhnusnější olympijské uniformy všech dob: Odhalená zadnice i pomočené kalhoty

mc, -swp- 8. února 2022 • 06:10

Olympijské hry jsou soubojem národů a to dávno nejen ve sportovních odvětvích. Jednotlivé země spolu už dlouhá léta nepřímo soupeří i na poli módy a uniformy sportovců, zejména pak na zahajovacím ceremionálu, tak často pochází z dílen světoznámých návrhářů. Ne vždy se ale tak úplně povedou a v historii najdeme i pořádná faux pas. A to včetně sportovců z Česka...

Olympijské hry jsou jedna z nejdůležitějších mezinárodních sportovních událostí a jejich slavnostní zahájení je vysoce prestižní záležitostí, při které se pořadatelská země snaží ohromit svět a jednotlivý účastníci být zase co nejvíce originální. V rámci pravidel a zvyklostí tento neoficiální souboj probíhá na poli módy a sportovci jsou vlastně modely a modelkami na největším přehlídkovém mole, kde se snaží blýsknout nejen návrháři, ale i věhlasné sportovní firmy, jež stojí za jejich dresy a uniformami.

Snaha zaujmout se ale může někdy pořádně zvrtnout a sportovci pak mají leda tak z ostudy kabát. Nechvalné prvenství v této kategorii si letos podle zahraničních komentátorů odnesli Italové, jejichž zahajovací stejnokroje prý vypadají jako když „italská vlajka snědla Pac-Mana a pak se jí udělalo špatně“. A to je designoval Giorgio Armani.

Historie pamatuje i dresy, které neudělaly sportovcům moc parády při závodech. Své o tom ví například americké cyklistky z letních olympijských her v Londýně, jejichž uniformy vypadaly jako když to nevydržely na záchod. A ještě hůř dopadla britská bobistka Gillian Cooková, jíž na zímních olympijských hrách ve Vancouveru v přímém přenosu praskla kombinéza a celému světu ukázala svůj zadek. Na další olympijská oděvní faux pas se můžete podívat v galerii.

mc, -swp-Zimní olympijské hry 2022

Zimní olympijské hry 2022 se konají od 4. do 20. února 2022 v čínském Pekingu. Tam se konaly i Letní olympijské hry v roce 2008. Peking tak bude prvním městem v historii, které hostilo oba typy her. Přinášíme výsledky, přehledy i zajímavosti.

Přehled

Olympijské bizáry Olympijské příběhy Hokej Program Ester Ledecká


Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.