nahoru

Sedmnáckrát střelená slepá fenka bez ucha se stala terapeutickým psem a hvězdou sociálních sítí

typ 22. září 2019 • 18:35
Sedmnáckrát střelená slepá fenka bez ucha se stala terapeutickým psem a hvězdou sociálních sítí
foto: Instagram maggiethewunderdog

Maggie, kterou v Libanonu sedmnáctkrát postřelili, když byla březí, uřízli jí ucho, zlomili čelist, svázali ji a nacpali do krabice, našla nový domov i lásku. Z pekla se dostala díky nadaci Wild At Heart Foundation, jejímž prostřednictvím se o ní dozvěděla pětadvacetiletá Kasey Carlinová z Brightonu. Po nezbytné operaci v Libanonu byla převezena do Velké Británie, kde se setkala se svojí novou rodinou. Teď je z ní instagramová psí influencerka, a dokonce i terapeutický pes.

„Když jsem ji uviděla na letišti, neudržela jsem slzy,“ vzpomíná Kasey Carlinová, která se okamžitě spojila s několika organizacemi, jež pečují o nevidomé psy, aby Maggie zajistila potřebnou péči. Často se setkávala s názorem, že by bylo lepší ji utratit kvůli zásadně snížené kvalitě jejího života. Když ale pochybovači, kteří to možná mysleli i dobře, viděli, jak Maggie prospívá a jak je plná života a radosti z něj, většinou změnili názor.

Maggie je prostě výjimečná. „Moc jsem toho o ní nevěděla. Jen to, že byla týrána, že bude nejspíš plachá. Ale všechno bylo jinak. Nikdy jsem nepotkala psa, jako je ona. Je prostě úžasná. Tak energická a temperamentní. Musela být v agónii z toho, čím vším si prošla, ale nikdy nikomu neublížila a je to milující, mírumilovná bytost,“ vysvětluje Kasey.

Z pětiletého voříška se zlatou srstí i srdcem se brzy stala hvězda sociálních médií. Momentálně má na Instagramu už 256 tisíc sledujících a jejich počet den ode dne strmě stoupá. A nutno dodat, že je to opravdu skvělá modelka. Nedávno navíc absolvovala kurz pro terapeutické psy. Navštěvuje domovy důchodců i studentské koleje a rozdává jistotu, že život je dar.

Jak to Maggie sluší a jak si znovunalezený život užívá, si prohlédněte v naší fotogalerii:

 

Další fotky najdete také na jejím Instagramu.

typ
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.