nahoru

Na co všechno si dát pozor při výběru a plánování dovolené?

Prezentace klienta 26. června 2019 • 00:00
• foto: 
Top-Pojištění.cz

Pokud letos v létě chcete vyrazit na dovolenou, je nejvyšší čas ji začít plánovat a zařizovat. Aby proběhla zcela v poklidu, je dobré nepodcenit žádnou maličkost. Na co si dát pozor především?

Abyste nemuseli dlouho přemýšlet o tom, co je nutné zařídit, pomůže vám zajímavý sedmidílný seriál, který připravil internetový portál Top-pojištění.cz.

S kým a kam na dovolenou?

V prvním dílu se v něm dozvíte, s kým a kam cestovat. Vždy je dobré si promyslet, koho na dovolenou přizvete. Ne všichni vaši blízcí a kamarádi se totiž mohou stát dobrými partnery v okamžiku, kdy si na dovolenou jedete odpočinout. Naopak někdy jsou parťáci doslova zapotřebí, pokud kupříkladu chystáte trochu adrenalinový způsob dovolené. Důležitý je pak i výběr lokality, kde oněch pár dní volna strávíte.

Jaká další témata se vyplatí před odjezdem na dovolenou řešit?

Na webu naleznete i další díly seriálu. Poradí vám, jak zvolit ubytování, na co si dát pozor při stravování se v jiných zemích, případně jakým způsobem se dá cestovat.

Nechybí ale ani praktické rady a tipy, které se zabývají bezpečností. S ní úzce souvisí cestovní pojištění. Ve chvíli, kdy cestujete do zahraničí, nikdy se nezapomeňte připojistit. Nevíte, co se vám během dovolené může stát. Ošetření bez řádného pojištění, pobyt v nemocnici či přeprava při zranění domů – to vše vás může vyjít pěkně draho, jestliže si před odjezdem nesjednáte cestovní pojištění online, případně přímo na některé z poboček tuzemských pojišťoven.

Foto Top-Pojištění.cz

Zvolit si lze pojištění podle toho, zda na dovolené hodláte relaxovat, případně si naopak chcete užít trochu dobrodružství a adrenalinu, kdy pak máte v rámci pojištění i různé druhy sportů. Při dalším typu pojištění si zajistíte případnou náhradu léčby v okamžiku, kdy by vás po ochutnávkách exotických pokrmů postihla nějaká nemoc či zdravotní komplikace. V neposlední řadě je možné si připlatit také za pojištění, které vás ochrání v případě, že nebudete spokojeni s ubytováním, případně z nějakého důvodu dojde k jeho ztrátě.

Online seriál vás připraví na vše

Cesta na dovolenou pro vás bude o to klidnější, pokud si důkladně pročtete všechny rady, které zmíněný web v rámci seriálu s názvem „Nepodceňujte výběr své dovolené“ pro čtenáře připravil. Být připravený se vždy vyplatí. V případně dovolené to platí dvojnásob. Jedině tak si totiž budete moci dopřát kýžený odpočinek, kdy se zbavíte každodenního stresu z práce a domova.