Nový seriál Nosferatu startuje již 6. června! | Reflex.cz
nahoru

5 důvodů, proč sledovat tak trochu jiný upírský příběh NOS4A2 na AMC

Komerční prezentace6. června 2019 • 00:00
5 důvodů, proč sledovat tak trochu jiný upírský příběh NOS4A2 na AMC
foto: AMC Networks Central Europe, s.r.o

Když král hororu Stephen King o něčem řekne, že je to brutálně strašidelné, můžete si být jisti, že to co uvidíte, nebude pro slabé povahy. A přesně toto prohlásil kultovní spisovatel řady slavných hororových knih poté, co shlédl záběry z nového seriálu NOS4A2 (Nosferatu). Ten startuje na filmové stanici AMC 6. června v 10 hodin večer.

Tak trochu jiný upír

Když uslyšíte spojení upír a film nebo seriál, zaručeně si představíte buďto sexy hezouna, který se trápí svým prokletím nebo krvelačného Drákulu, kterého nezajímá nic jiného, než čerstvá krev nejbližšího smrtelníka. Charlie Manx z NOS4A2 je tak trochu jiný. Především se neživí krví. A není to z důvodu toho, že by na ni nesnesl pohled. Jeho totiž zajímá jiná část jeho obětí – jejich duše. A obzvlášť jej lákají ty patřící nevinným dětem, ze kterých pak čerpá svou sílu.

Vánoce vynuceného štěstí

Vánoce si většina lidí spojí s pohodu v kruhu nejbližších. Ne tak Charlie Manx. Což o to… štěstí, to má on rád. Dokonce jej vyžaduje. Ve své Vánoční říši je smutek dokonce zapovězen. Ale snaha o rodinou pohodu pokulhává s ohledem na to, že do své říše unáší děti nebohých rodičů a následně se živí jejich dušemi. Jediný, kdo mu dokázal kdy odolat, byla hlavní hrdinka NOS4A2 Vic McQueen.

Spock

Charlieho Manxe hraje v seriálu Spock ze Star Treku, pardon… Zachary Quinto. Tento americký herec italsko-irského původu se díky ztvárnění kultovního Vulkánce zapsal do srdcí všech fanoušků science-fiction. Při ztvárnění Manxe musel naopak předvést mnohem temnější projev. Překoná rolí děsivého, nesmrtelného únosce dětí tu, která je spjatá s nesmrtelným pozdravem a chováním, které postrádá jakékoliv emoce? 

Youtuberka v seriálu

Že mají youtubeři své pořady, to dnes ví každý. Že mají své filmy, které se věnují jejich strastím a slastím, také. Ale už není běžné, aby některý youtuber dokázal uspět v klasickém seriálu nebo filmu, a překročil tak slávu, sice rostoucího, ale stále významně uzavřeného prostředí virálních videí. Americké komičce Jahkaře Smithové alias Sailor J ve světě influencerů se to povedlo. V seriálu hraje knihovnici Maggie, která používá hru Scrabble k předpovídání budoucnosti. A protože je Sailor J pověstná prořízlou pusou, má v sérii jako náušnice dvě kostičky “scrabblu“ s písmeny F a U, které odkazují na obligátní nadávku v angličtině.

Syn krále hororů

Tohle jablko věru nepadlo daleko od stromu. Joe Hill, autor knižní předlohy seriálu NOS4A2 má slavného otce. V hororových kruzích pak dokonce toho nejslavnějšího. Vždyť kdo by neznal tituly jako Osvícení, To, Řbitov zviřátek, Carrie nebo Zelená míle. Ano, Hillovým otcem není nikdo jiný než král hororu Stephen King. A cit pro čistou duchařinu a nadpřirozeno je cítit i z NOS4A2. Hill si navíc osobně pohlídal, aby seriál odpovídal jeho představám a podílel se na jeho produkci.

Soutěžte na Facebookových stránkách stanice AMC o soundbar, který zpříjemní sledování seriálu a originální batůžky s tématikou NOS4A2.

Komerční prezentaceMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Obrácení hříšného Polykače: Z pašeráka, který v žaludku převážel hašiš, se stal pracující vzorný otec
PREMIUM X Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice
11. června 2019 • 15:33

Zelený Raoul č. 1253 - Vémolice

PREMIUM X Novináři se začali bát!
11. června 2019 • 14:17

Novináři se začali bát!

PREMIUM X Obří laboratoř kreativity umělců, to je Pražské Quadrien­nale, největší světová výstava divadelní scénografie
PREMIUM X Věda a technika, hipsteři
11. června 2019 • 14:05

Věda a technika, hipsteři


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější