Posvátná krása: Podívejte se na třináct nejúžasnějších moderních kostelů na světě | Reflex.cz
nahoru

Posvátná krása: Podívejte se na třináct nejúžasnějších moderních kostelů na světě

Johana Kudrnová19. května 2019 • 14:02
Posvátná krása: Podívejte se na třináct nejúžasnějších moderních kostelů na světě
foto: Thibaud Poirier/Behance

Francouzský fotograf Thibaud Poirier sjezdil Německo, Francii, Nizozemsko, Dánsko a Japonsko, aby ve svém nejnovějším projektu zachytil nejkrásnější moderní kostely, jež vznikly v posledním půl století. Výsledkem jsou dechberoucí snímky katedrál i menších kostelů. Návštěvníka i obdivovatele fotografií překvapují rozličností moderních architektonických forem. Všechny svatostánky spojuje účel, za kterými byly vystavěny, a to je pocit, že člověka něco přesahuje.

Zvolená stylizace fotografií nám umožňuje srovnávat neodmyslitelné vybavení svatostánků. To se navzdory změnám architektonických stylů s uplývajícími staletími nemění. V centru většiny snímků nalezneme kazatelnu a oltář. Po stranách v širokoúhlé perspektivě rostou řady lavic. V katolických kostelích se uprostřed nachází kříž.

Thibaud Poirier chtěl podle svých slov především zachytit, jak se církev dokáže přizpůsobovat době a že stejně jako tomu bylo v období gotiky či baroka přispívá světovému kulturnímu dědictví skvostnými stavbami.

Detailní fotografie věžičky Notre-Dame z roku 1975, jak už ji neuvidíte. Nahradí ji…
Nová Notre Dame s ovocným sadem u střechy. Slavný ekologický architekt zveřejnil…
Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější