Ekologické bydlení je v zahraničí velký trend. Jak je tomu u nás? | Reflex.cz
nahoru

Ekologické bydlení je v zahraničí velký trend. Jak je tomu u nás?

Komerční prezentace13. května 2019 • 00:00
Ekologické bydlení je v zahraničí velký trend. Jak je tomu u nás?
foto: DAIKIN AIRCONDITIONING CENTRAL

To, co je u našich zahraničních sousedů již několik let zcela běžné, je u nás teprve v počátcích. Obliba ekologického bydlení však pořád roste a přistupuje k němu stále více a více domácností. Nejsou to jen pasivní domy a tříděný odpad, ale třeba i úsporné a ekologicky šetrné zdroje energie. I díky nim pak lidé dýchají daleko čistší vzduch, a to nejen u sebe doma.

Různé zdroje energie zajistí pro vás a váš dům energeticky nejúčinnější řešení vytápění a přípravy teplé vody. Je jen na vás, zda zvolíte obnovitelné, jako jsou vzduch, voda, země či slunce, nebo využijete plyn či lehké topné oleje.

Konec tuhým palivům

Zápach, znečištěné ovzduší a špinavá práce, tak by se dalo definovat vytápění na tuhá paliva. A přesně proto budou muset všechny kotle na uhlí do roku 2022 z domácností zmizet. Měly by je nahradit efektivnější zdroje tepla jako jsou například tepelná čerpadla, která jsou naopak velmi šetrná. A to nejen k ovzduší, ale jak po čase zjistíte, tak i k vaší peněžence. Při pořízení tepelného čerpadla lze navíc stále využít tzv. kotlíkovou dotaci. Ta vám může ušetřit až 80 procent nákladů s tím spojených. Maximální výše příspěvku je 127,5 tisíce korun. Navíc do nákladů si lze započítat nejen samotné zařízení, ale také třeba výdaje za rozvody a instalaci. Pokud navíc kotlíkovou dotaci zkombinujete s dotací z programu Nová zelená úsporám, získáte na tepelné čerpadlo dalších 20 tisíc korun.

Foto 

Individuální řešení pro každého

Každá domácnost je jiná. Má jiné potřeby a také jiné požadavky na vytápění. To, co je pro jeden domov extrém, může být pro druhý samozřejmost. Je tepelné čerpadlo určené do staršího domu, nebo do novostavby? V současnosti je největší poptávka po tepelných čerpadlech systému vzduch-voda. Proč? Jejich montáž a dodávka jsou velmi rychlé, instalace levnější a díky tomu je i návratnost investice mnohem kratší. Díky chytré technologii garantují tepelná čerpadla Daikin Altherma topný výkon až do -25 °C, takže spolehlivě zajistí příjemné teplo i ohřev teplé vody po celé zimní období.

Tepelné čerpadlo Daikin AlthermaTepelné čerpadlo Daikin Altherma

„Ideální je tepelné čerpadlo, které můžete napojit na stávající otopnou soustavu, a nemusíte měnit radiátory. K tomu jsou ideální vysokoteplotní tepelná čerpadla a hybridní tepelná čerpadla, která umí bez záložního elektrického zdroje ohřát vodu až na 80 °C,” doporučuje Vladimír Macháček ze společnosti Daikin. Ta je předním světovým výrobcem vzduchotechnických a klimatizačních zařízení. Jejich čerpadla jsou vyráběna prvotřídní japonskou technologií, ale u nás v České republice. Společnost Daikin se snaží přistupovat ke každému zákazníkovi individuálně. Dokáže vytvořit takový návrh řešení vytápění domu a zároveň i ohřevu užitkové vody, který bude úsporný a bude optimálně vyhovovat potřebám domácnosti.

TIP: Tepelné čerpadlo lehce využijete i v létě

O tepelném čerpadle obvykle uvažujeme zejména jako o zdroji tepla, ale během horkého léta mohou zastoupit ve vašem domě i klimatizaci. Pokud máte v domě systém podlahového vytápění, je možné využít tepelné čerpadlo i pro chlazení, a snížit tak pokojovou teplotu o několik příjemných stupňů.

Foto 

 

Komerční prezentaceVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,780
23,000
29,220
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější