O dotaci Pražského voucheru se přihlásilo skoro 1400 podnikatelských projektů | Reflex.cz
nahoru

O dotaci Pražského voucheru se přihlásilo skoro 1400 podnikatelských projektů

Komerční prezentace2. května 2019 • 00:00
• foto: 
Hlavní město Praha

Magistrát hl. města Prahy v polovině dubna oficiálně uzavřel příjem žádostí v rámci druhé výzvy Pražského voucheru. Program na podporu malého a středního podnikání nabízí převážně začínajícím firmám v hlavním městě možnost proplacení až 85 % nákladů na vybrané projekty.

Ve druhé výzvě bylo přijato celkem 1372 projektů od pražských firem a podnikatelských subjektů. Jelikož příjem žádostí běžel přesně jeden měsíc, v průměru to vychází na 44 přijatých projektů za den. Zájem byl tedy opravdu veliký. Nejvíce o Voucher na kreativní služby. Více než polovina projektů směřovala právě do této oblasti.

Foto 

Magistrát je nyní připraven mezi úspěšné uchazeče rozdělit alokované prostředky ve výši téměř 300 mil. Kč. Pražské malé a střední podniky žádaly o prostředky přesahující 500 mil. Kč. Převis finančních prostředků ve výši téměř 70 % opět svědčí o obrovském zájmu firem o Pražský voucher. Nyní je na řadě formální hodnocení, následuje hodnocení přijatelnosti a v některých voucherech pak také věcné hodnocení. Jeho transparentnost je zajištěna nezávislými externími odborníky.

Pražští podnikatelé si letos mohli o dotaci z Pražského voucheru zažádat od 18. března do 18. dubna. Využít mohli vouchery na inovační projekty nebo specializované vouchery, ve kterých si mohli vybírat ze čtyř tematických okruhů zahraniční veletrhy a výstavy, koučing a monitoring, zahraniční inkubátory a kreativní služby.

Jednalo se již o druhou výzvu pro příjem žádostí o dotaci, přičemž ta první proběhla v první polovině roku 2018. Vzhledem ke stavu finančních prostředků se do budoucna řeší jen možnost vyhlášení výzev na inovační voucherU ostatních voucherů se žádná další výzva již nepředpokládá.

Veškeré informace k programu Pražský voucher naleznete na webových stránkách www.prazskyvoucher.cz.

Foto 

 

Komerční prezentaceVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Kurzy měn
25,750
23,060
29,310
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější