Hraní počítačových her představuje stále větší energetickou zátěž pro celý svět | Reflex.cz
nahoru

Hraní počítačových her představuje stále větší energetickou zátěž pro celý svět

Karel Javůrek - Živě.cz26. ledna 2019 • 08:45
Je hraní počítačových her velká ekologická zátěž?
Je hraní počítačových her velká ekologická zátěž?
• foto: 
Shutterstock.com

Nová vědecká studie poprvé odhalila podíl spotřeby energie při hraní her. Hraní her na počítačích i na herních konzolích tvoří stále větší podíl z celkové spotřeby domácností. Například v Kalifornii je hraní her je v žebříčku spotřeby elektřiny podle typu zařízení už na 6. místě a v rámci spotřeby předběhlo sušičky, pračky, ledničky i jakékoli vaření pomocí elektřiny. Řešení mohou přinést úsporné komponenty a optimalizované herní sestavy.

Když se řekne hraní her, většina z nás si představí nabušený herní počítač nebo nejmodernější herní konzoli. Při hraní her dochází obvykle k maximálnímu vytížení komponent s nejvyšší spotřebou – tedy procesoru a grafické karty. A vzhledem k rozšířenosti počítačů či konzolí a popularitě hraní už je v součtu spotřeba elektřiny těchto zařízení nezanedbatelná.

Výsledkem je, že hraní her má významný podíl na celkové spotřebě domácností a tím pádem i dané oblasti, země. Vzhledem k tomu, jak velký tlak vzniká na snižování spotřeby v různých oblastech, zaměřili se vědci z Berkeley Lab právě na segment hraní, který ještě podrobně nikdo neprozkoumal.

U čeho lidé masturbovali v roce 2018? Nejvíc frčela Trumpova pornohvězda a krásky …

Zatímco v roce 1972, kdy se na trhu objevila herní konzole Atari 2600, si herní zařízení vystačilo s 9 W adaptérem a prodalo se jich během let po celém světě maximálně 30 milionů kusů, dnes už jsou čísla zcela jinde. Moderní herní konzole si řeknou až o 200 W a prodávají se jich stovky milionů kusů. Do toho je nutné připočíst ještě významnější trh počítačů, na kterých se hrají hry. Ty mají při hraní ještě několikanásobnou spotřebu a jejich počet je ještě větší.

Více se dozvíte v článku na webu Živě.cz >>>

18 nejpodivnějších dětských knížek všech dob
čip 17. března 2015 • 14:10

18 nejpodivnějších dětských knížek všech dob

Důležité: Soudní moc musí zůstat nezávislá. Všem Mynářům a Zemanům navzdory

Karel Javůrek - Živě.czVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější