Kam vyrazit? Navštivte přátelský pivovar v Malešově | Reflex.cz
nahoru

Kam vyrazit? Navštivte přátelský pivovar v Malešově

Komerční prezentace8. listopadu 2017 • 00:00

Malý pivovar, který založila parta kamarádů ve vesničce Malešov, vás okouzlí na první pohled.  Samotný pivovar navazuje na staletou historii vaření piva a v nedaleké, citlivě zrekonstruované tvrzi ze 14. století na vás dýchne nefalšovaný středověk. A k vidění je toho ještě mnohem víc.

Přátelský pivovar

V roce 2017 byl znovu po 75 letech otevřen místní mini pivovar. Kromě vybraného sortimentu piv nabízí pivovar příjemné posezení a rodinnou atmosféru. Majitelé pořádají v pivovaru i větší akce, jako jsou třeba zabijačky. Ta nejbližší proběhne už 8.12.

Místní dominantu tvoří především středověká tvrz, která prošla rozsáhlou, ale citlivou rekonstrukcí a naprosto dokonale tak reprezentuje sídlo ze 14. století. Její pravidelné prohlídky bude možné absolvovat od příštího roku, a to během veřejných slavností, které probíhají několikrát do roka. Ty jsou spojené především s místními oslavami, jako je Dobývání Malešova (7.9 2019) nebo v období vánočních svátků. V letošním roce můžete toto majestátní místo ještě navštívit o adventu (9.12), kdy bude na tvrzi autentické středověké tržiště a chybět nebude ani tematická pohádka pro děti.

Foto Přátelský pivovar Malešov

Středověk na vlastní kůži

Pokud  chcete zažít něco opravdu neobvyklého, vyzkoušejte Glamp. Nevíte, co to znamená? Jde o stylové ubytování ve středověkých vojenských stanech s nábytkem, podlahou, osvětlením a koupelnou se sprchou a WC v každém stanu. Vše v duchu 15. století. Nebojte,  moderní prvky vybavení jsou skryty tak, aby nic nerušilo romantiku samotného zážitku. Nechybí ani zázemí ve formě středověké krčmy s autentickou kuchyní a středověké lázně, které jsou k dispozici k pronájmu. Pokud budete mít dobrodružství stále málo, můžete vyzkoušet unikátní únikovou hru produkovanou zkušeným týmem z The Chamber na motivy počítačové hry Kingdom Come. Plánovaný termín spuštění Glampu je 1. červen 2019.

Naprosto čerstvou novinkou je otevření místního muzea. Neotřelou a hlavně hravou formou, za přispění významných výtvarníků současnosti, prezentuje muzeum historii Malešova, jeho zajímavé osobnosti a události s ním spojené. Muzeum je otevřeno každý víkend od 10 do 17:00

 

 

Komerční prezentaceMezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Zákulisí Metronome Festivalu: Jedinečné fotografie účinkujících, které jinde neuvidíte
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Babiš v důsledku demonstrace na Letné definitivně ztratil autoritu
PREMIUM X Klausova elitní sestavička, Berlín jako laboratoř bolševických experimentů, předsmrtná křeč ČSSD
PREMIUM X Zdravý rozum Cyrila Höschla: Demonstrující dav sjednocuje sdílený odpor, s časem ale jednotnosti ubývá
PREMIUM X Karel Steigerwald: Babiš, Benešová, demonstranti… Kdo rozvrací stát, kdo ne

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější