Carol Hargis a Mary Depew: Příběh nejhloupějších vražedkyň moderních dějin | Reflex.cz
nahoru

Carol Hargis a Mary Depew: Příběh nejhloupějších vražedkyň moderních dějin

Martin Mrázek19. března 2018 • 12:40
Ilustrační snímek
Ilustrační snímek
• foto: 
Profimedia.cz

David Hargis byl seržantem americké armády, který měl na starosti výcvik nových mariňáků. V roce 1977 žil relativně spokojeným životem, přičemž věřil, že i jeho manželství je úplně v pořádku. Jeho manželka Carol to ale viděla jinak. Ve svazku s Davidem byla nešťastná a útěchu nalezla v místní barmance Mary Depew. Chtěla začít nový život a na ten dle svého přesvědčení potřebovala peníze. 20 tisíc dolarů z Davidovy životní pojistky se zdálo být dokonalým řešením.

Carol nejdříve nabídla tisíc dolarů své milence s tím, že by mohla Davida přejet autem. Nicméně Mary Depew chtěla minimálně polovinu celé pojistky. Carol proto plán zavrhla a obrátila svou pozornost na pavouky. Manželé Hargisovi chovali jako mazlíčka sklípkana, a tak ho ženy jedné noci hodily k Davidovi do postele. Jak ale druhý den zklamaně zjistily, kousnutí daným druhem pavouka je pro člověka takřka neškodné.

Šílené léčebné metody minulého století, které už naštěstí vymizely. Podívejte se

Carol proto našla smrtelně jedovatý druh pavouka, jednoho zakoupila, usmrtila a pitvou získala jedové žlázy. Ty následně zapekla do ovocného koláče. David se do něj sice pustil, ale nechutnal mu natolik, že po několika soustech i přes protesty manželky jídla nechal. Další plán, který ženy vymyslely, počítal s tím, že Davidovi v autě přeříznou brzdová lanka. Když ale Mary Depew pod vůz vlezla, zjistila, že se v autech vlastně vůbec nevyzná.

A tak obrátila pozornost k drogám. S těmi měla koneckonců dlouholeté zkušenosti. Do další snídaně namíchala Davidovi LSD a doufala, že voják při cestě do práce ztratí kontrolu nad řízením. Jenže David si ten den asi vzpomněl na poslední pečení a tvrdil ženě, že vlastně vůbec nemá hlad.

Jiná tvář války ve Vietnamu: Úchvatné snímky Saigonu před pádem do rukou komunistů

Carol začínala být zoufalá. Jednoho dne proto dokonce sundala veškerou izolaci z toastovače a chtěla ho hodit k Davidovi do sprchy. Asi jí ale nakonec přece jen došlo, že policii by se zdálo divné, že se toustovač sám od sebe „svlékl“, vypojil ze zásuvky v kuchyni, odešel do koupelny, sám se opět zapojil a pak dostal neodbytnou chuť se koupat.

Milenky se ale stejně nenechaly odradit. Postupně zavrhly plány na zastřelení, ubodání i další otrávení. Nevyšlo ani umístění kulek do karburátoru, kde mělo dojít k výbuchu. Ženy totiž opět zjistily, že vlastně nevědí, jak to mají v tom autě udělat. Následně se pokusily injekcí vpravit do Davidova oběhu vzduch tak, aby dostal infarkt. Jenže jehlu zlomily o kůži. Další noc nasypala Carol manželovi do piva údajně smrtící koktejl drog. Jenže ty zůstaly ležet na dně plechovky a nic netušícímu Davidovi tak bylo jen trochu špatně.

Mladý Stephen Hawking: Téměř neznámé fotografie z dětství geniálního fyzika. Podívejte se

Třináctý pokus už bohužel ženám vyšel. Nakonec prostě počkaly, až mariňák usnul, a umlátily ho k smrti garnýží, kterou strhly ze stěny. Mary Depew pak naložila tělo do Davidova auta a odvezla ho do jiného okresu, kde mrtvolu svrhla z mostu do koryta řeky. Ta ho měla dle plánu odnést až do moře. Jenže bylo období sucha a v korytu se vůbec žádná voda nenacházela. Tělo tak policie našla hned druhý den.

Dopadení pachatelů opravdu netrvalo dlouho. Carol a Mary totiž zavolaly společně na policii, aby nahlásily Davidovo zmizení. Operátorka je požádala o chvilku strpení a vypnula mikrofon. Obě ženy si myslely, že je nikdo neposlouchá, a tak začaly rozebírat detaily celého spiknutí. Operátorka na jejich adresu obratem poslala hlídku a obě ženy skončily v celách.

Soud jim nakonec shodně vyměřil doživotní tresty.

Unikátní maskování: Továrna Boeing byla za války ukryta pod falešnou obytnou čtvrť
Ziegfeld Girls: Sexy tanečnice, označované jako nejkrásnější dívky všech dob. Podívejte seKlíčová slova: historie, USA, armáda, vražda


Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Karel Steigerwald: Vyrazili, ale neprojdou. Estébácká prezidentura je na dosah ruky
PREMIUM X Zelený Raoul: Vyšší bere aneb S kým na dovolené zahnula Monika Babišová
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Šmardování jako malonárodní politika
PREMIUM X Noví extrémisté: Palič izraelské vlajky a hanobitel amerických válečných hrobů bojuje za práva zvířat!
PREMIUM X Národ Metallica: Hity a dlouhé fronty na pivo na vyprahlé planině v Letňanech. A nakonec obří ohňostroj!

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější