nahoru

Práce snů? Novozélandské firmy vám zaplatí letenky i ubytování jen kvůli pohovoru

Martin Bartkovský 5. března 2017 • 09:00
Práce snů? Novozélandské firmy vám zaplatí letenky i ubytování jen kvůli pohovoru
foto: pixabay

Celkem sto lidí může dostat zpáteční letenku a ubytování na týden zdarma v novozélandském Wellingtonu. Město totiž spustilo ojedinělý kariérní program s názvem Looksee Wellington, jehož cílem je na Nový Zéland přilákat taentované pracovníky z celého světa. Má to ale háček, nemůže se přihlásit každý. Město hledá pouze odborníky v oboru informačních technologií.

Sehnat schopné a spolehlivé “ajťáky” je momentálně pro všechny firmy světa téměř neřešitelný úkol. Poptávka po nich roste a školy nedokáží chrlit šikovné absolventy požadovaným tempem. Společnosti se tak předcházejí se zvyšování nástupních mezd a rozšiřováním palety benefitů. Na zcela nový level to ale posunulo město Wellington.

Video se připravuje ...
Náborové video programu Looksee Wellington, který vám zaplatí letenku a ubytování na Novém ZélanduVIDEO Youtube.com

Hlavní město Nového Zélandu rse rozvíjí raketovým tempem a firmy zabývající se IT technologiemi tu rostou jako houby po dešti. Bohužel tu chybí kvalifikovaná pracovní síla, a proto se společnosti spojily a vymyslely tento netradiční program. Pokud byste se dostali mezi 100 nejlepších uchazečů, čekal by vás týden naplněný pracovními pohovory, neformálními setkáními a výlety po krásách města i přírody.

Pracovní výlet by se uskutečnil mezi 8. a 11. květnem a přihlásit se můžete už nyní na webu lookseewellington.com. Na krásy Nového Zélandu se podívejte ve fotogalerii!Klíčová slova: pohovor, práce, Nový Zéland, wellington, ITDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.