Fotograf vyfotil z helikoptéry dosud nekontaktovaný amazonský kmen | Reflex.cz
nahoru

Fotograf vyfotil z helikoptéry dosud nekontaktovaný amazonský kmen

Tereza Stonišová24. prosince 2016 • 13:00
Fotograf vyfotil z helikoptéry dosud nekontaktovaný amazonský kmen
foto: Ricard Stucker

I přes neustále postupující těžbu v amazonských pralesích žijí v srdci lesa kmeny, které nechtějí být v kontaktu s okolní civilizací. Několik příslušníků takového nekontaktovaného kmene zachytil fotograf Ricardo Stuckert.

Fotograf se však nevydal do džungle na vlastní pěst, nýbrž pomocí helikoptéry. Ta v oblasti brazilsko-peruánské hranice vyvolala značný rozruch a upoutala pozornost i několika mužů, kteří se na s úžasem dívali.

 

Kolumbie slaví historický mír, podepsán byl perem vyrobeným z kulky
Tereza Stonišová 28. září 2016 • 14:03

Kolumbie slaví historický mír, podepsán byl perem vyrobeným z kulky

Snímky uveřejnila brazilská i peruánská média, následoval pak britský Telegraph nebo třeba Daily Mail. Média uvádějí, že ač fotograf sám uvedl, že se jedná o unikátní nekontaktovaný kmen, neznamená to, že by tento kmen nevěděl o přítomnosti okolní civilizace. Tyto kmeny se totiž vyznačují sice původním způsobem života, který už desetiletí kopírují od svých předků, o okolním vyspělém světě ale vědí. Rozdíl od kmenů kontaktovaných však je ten, že se s civilizací nechtějí setkat a v důsledku toho stále ustupují hlouběji do pralesů.

50 důkazů krásy i krutosti na Zemi. National Geographic zveřejnil nejlepší fotky…
Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,750
23,080
29,240
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější