Holocaust na ledě? Ruští bruslaři pobouřili vystoupením v mundúrech židovských vězňů | Reflex.cz
nahoru

Holocaust na ledě? Ruští bruslaři pobouřili vystoupením v mundúrech židovských vězňů

Tereza Stonišová27. listopadu 2016 • 17:00
Krasobruslařské představení v mundúrech vězňů z táborů smrti vyvolalo velké rozpaky
Krasobruslařské představení v mundúrech vězňů z táborů smrti vyvolalo velké rozpaky
• foto: 
Youtube.com

Ruská televize včera odvysílala vystoupení, v němž na ledě krasobruslil ruský taneční pár, oblečený do kopií obleků, které museli nosit židovští vězňové.

Hlavní protagonistkou vystoupení byla ruská mistryně světa v krasobruslení a zároveň oblíbená sportovkyně Taťána Navková. Shodou okolností je to manželka Putinova blízkého spolupracovníka, šéfa jeho tiskového oddělení, Dimitrije Peskova.

V ruské státní televizi se Taťána v krátké jízdě představila se svým tanečním partnerem. Během vystoupení na sobě měli oblečení, které je nechvalně známé coby stejnokroj židovských vězňů, které byli nuceni nosit v koncentračních táborech. Kromě pruhovaných neforemných šatů nechyběla ani Davidova hvězda, tedy symbol, který Židé museli nosit.

 

Představení pak pár odbruslil na motivy hudby zpěvačky Achinoam Nini (ta pochází z Izraele), která zazněla v oskarovém filmu Život je krásný (Life Is Beautiful). Po odvysílání se na sociálních sítích začaly množit žádosti, aby se ruská televize za toto vysílání omluvila. V mnoha divácích totiž vyvolal minimálně pozdvižení obočí. Lidé jej označují jako “velmi kontroverzní” a “naprosto nevhodné”.

Tereza StonišováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Výsledky Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,780
23,000
29,270
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější