Matka zachytila unikátní okamžik. Oddělená siamská dvojčata se na sebe poprvé podívala | Reflex.cz
nahoru

Matka zachytila unikátní okamžik. Oddělená siamská dvojčata se na sebe poprvé podívala

Tereza Stonišová26. listopadu 2016 • 11:00
Matka zachytila unikátní okamžik. Oddělená siamská dvojčata se na sebe poprvé podívala
foto: Facebook Nicole McDonaldové

14 měsíců stará siamská dvojčata již nejsou siamská. Týmu chirurgů se podařilo oba chlapce srostlé hlavami úspěšně oddělit. Jejich rodiče pak po zdařené operaci zachytili unikátní okamžik. Bratři se poprvé v životě podívali navzájem do očí.

Tým lékařů děti oddělil letos 13. října v nemocnici Montefiore v New Yorku. Jadon, jeden z dvojčat, si po operaci vedl velmi dobře a zotavoval se rychle. Jeho dvojče Anias na tom bylo o něco hůře, vyskytla se u něj totiž infekce. I Anias však nakonec pooperační komplikace zvládl a nyní se již zdá, že je vše v pořádku. Bratry nicméně čeká ještě řada dalších operací. To nejhorší však mají za sebou.

Když se dětem začalo po operaci dařit, jejich rodiče je vyfotografovali v okamžiku, kdy se dvojčata srostlá hlavami poprvé uviděla. Fotografii pak rodiče umístili na sociální sítě s komentářem, který naznačoval, co později potvrdili lékaři: že Aniasova cesta k uzdravení byla těžší, ale vše se zdá být na dobré cestě.

Tereza StonišováVolby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,700
23,070
29,360
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější