Mučení po japonsku: Matka s přítelem donutila dceru sníst jedovaté zlaté rybky | Reflex.cz
nahoru

Mučení po japonsku: Matka s přítelem donutila dceru sníst jedovaté zlaté rybky

Tereza Stonišová20. února 2016 • 13:59
Pár donutil sníst dívku 30 jedovatých zlatých rybek
Pár donutil sníst dívku 30 jedovatých zlatých rybek
• foto: 
Getty Images

Britský deník Independet vydal včera večer zprávu o případu, který se odehrál v Japonsku. S odvoláním na japonská média popsal, jak matka se svým přítelem psychicky i fyzicky týrala svou šestnáctiletou dceru. Případ vzbudil v Japonsku velké pozdvižení.

Podle deníku The Japan Times donutil pár mladou dívku sníst jednu zlatou rybku za druhou. Yuko Ogata, matka dívky, a její partner Takeshi Egami, jsou už v této chvíli ve výkonu trestu. Případ se sice odehrál již loni v lednu, až nyní je však díky soudnímu procesu s oběma trapiteli medializován. Podle informací, které zazněly během soudního procesu, nebyl incident se zlatými rybkami jediný, ktrerý dívka musela vytrpět.

Milující manžel vysázel tisíce květin, aby jeho slepá manželka vyšla z domu k nim přivonět

Dívku se naštěstí podařilo včasným lékařským zásahem zachránit a nemá údajně ani žádné trvalé následky. V Japonsku však případ vyvolal diskuse o funkčnosti a akceschopnosti sociálních pracovníků a služeb. Ministr pro veřejné zdraví uvedl, že zřejmě v návaznosti na tento případ bude nutné reformovat některé vyhlášky týkající se ochrany dětí.

Japonsko udělilo za dva roky azyl pouze 38 uprchlíkům. Radši roboty než gastarbeitry

Tereza Stonišová


Klíčová slova: japonsko, ryby, týrání, soud


Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější