nahoru

Unikát: V městečku v Itálii se narodilo po 28 letech první dítě

Daniel Baret5. února 2016 • 18:00
Téměř opuštěné městečko Ostana v Itálii.
Téměř opuštěné městečko Ostana v Itálii.
• foto: 
Francofranco56 (volné dílo)

Malé městečko Ostana, které většina obyvatel už před lety opustila, po dlouhé době slaví: Narodilo se zde první dítě po 28 letech. Miminko se jmenuje Pablo a místní starosta Giacomo Lombardo označil jeho narození za „sen“. Toto místo na severu Itálie v kraji Piemont je totiž prakticky vylidněno.

V dystopickém filmu Potomci lidí se přestaly rodit děti, a nejmladší člověk na světě je tak ohromnou celebritou. V podobné situaci se teď ocitlo jedno italské mimino, i když jen na místní úrovni.

Počet obyvatel Ostany s malým Pablem teď stoupl na 85 osob. Po druhé světové válce žilo v Ostaně několik tisíc lidí, na počátku 90. let tisícovka, ale to už zde mnozí nežili trvale, píše italský deník La Stampa.

Pozor v Itálii! Zvyšují se pokuty za odhazování vajglů, žvýkaček a odpadků na ulici
Přes hrozivý demografický vývoj se Ostana pořád snaží čelit osudu a pokouší se vytvořit nová pracovní místa (například pro turistiku), aby přilákala další obyvatele. To je i příklad Silvie a Josého, rodičů malého Pabla. Úřady například nabízejí novým obyvatelům odpuštění daní.

Malá města v celé Itálii bojují s neustávajícím vylidňováním, neboť mladí se odstěhovali za prací do měst. Některá proto nabízejí opuštěné domy prakticky zdarma. Zájem ale ani tak není nijak velký.

Daniel Baret


Klíčová slova: Itálie, miminkoDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,770
22,400
29,130
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější