nahoru

Móda “ballfies” dokazuje, že konec naší civilizace už opravdu není daleko

Jiří X. Doležal 30. října 2015 • 15:00
Móda “ballfies” dokazuje, že konec naší civilizace už opravdu není daleko
foto: Nutscapes.com

Dlouho čekám, kdy se krize naší civilizace projeví naplno, náš svět skončí a po nás opět přijdou barbaři. Fenomen ballfies ukazuje, že na apokalypsu už nebudeme muset čekat dlouho.

Jedním z příznaků civilizovaného člověka je, že si při sociální komunikaci, při pohybu na veřejnosti, zakrývá pohlaví. Ne nadarmo se donedávna politicky nekorektně říkalo přírodním národům „nazí divoši“. Ale i tihle nazí divoši si většinou zakrývali alespoň penis a šourek. Ze zahalování genitálu se prostě stala civilizační norma.

Nyní přichází móda ballfies, kdy si muži – zdarma, dobrovolně a bez přinucení – fotografují zátiší s vlastními varlaty. Přesněji – se svým šourkem. Nafotí panorama, do kterého jim nahoře na fotce visí pytlík. Myslím, že tahle móda je symbolem skutečnosti, že evropská dekadence nás zahnala do kouta, že jsme v krizi a že naše civilizace končí. S takovou mírou poťapanosti přestáváme být konkurenceschopní a normálně vymřeme. Převálcují nás takzvaně méně rozvinuté národy, které sice jsou technologicky a civilizačně za námi, ale neztratili elementární stud. Móda ballfies ukazuje, že jsme zdegenerovaní k vyhynutí.

Na druhou stranu by nás ballfies mohly ještě chvíli ochránit. Kdyby se totiž po Sýrii rozneslo, čemu se tu v Evropě věnujeme, možná by to spoustu imigrantů od cesty odradilo.

Klíčová slova: fotografie, selfiesDiskuse ke článku