Země zažije nejteplejší rok v zaznamenané historii | Reflex.cz
nahoru

Země zažije nejteplejší rok v zaznamenané historii

Daniel Baret20. září 2015 • 07:00
Země zažije nejteplejší rok v zaznamenané historii
foto: profimedia.cz

Každý měsíc můžete vidět ty samé titulky ve stylu : Tento měsíc byl nejteplejší měsíc v historii. A srpen není žádnou výjimkou. Ani červen nebyl výjimkou. Ani květen. Co měsíc to teplotní rekord. Proto mnozí říkají, že pokud se dosavadní vývoj teplot na Zemi nezmění, bude tento rok nejteplejší v zaznamenané historii teplot na planetě Zemi. Pro lepší představu si prohlídněte infografiku a graf v galerii.

Desítky let skleníkového efektu, který zapříčinili lidé svojí celosvětovou industrializací, se odráží ve změně klimatu. Rok 2015 je totiž sice rekordně teplým rokem - ale překonává pouze rekordní roky 2014,2013,2012.

Pokud se dosavadní vývoj teplot na Zemi nezmění, bude tento rok nejteplejší v zaznamenané historii teplot na planetě Zemi

Po 368 měsíců se teploty na planetě Zemi pohybují nad svou normální hranicí, z čehož lze vyvodit jedinou věc. Člověk natrvalo tuto hranici posunul nahoru. Data pro článek a infografiku pocházejí z celosvětového měření, které provádí americká vládní organizace zabývající se životním prostředím National Centers for Environmental Information (NCEI).

Podívejte se do fotogalerie.

Daniel Baret


Klíčová slova: fotogalerie, teplo, oteplováníDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,640
22,790
29,590
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější