nahoru

V Bombaji chtějí mrakodrapy složené z kontejnerů, přelomové bydlení pro 5000 lidí

bah15. září 2015 • 11:00
V Bombaji chtějí mrakodrapy složené z kontejnerů, přelomové bydlení pro 5000 lidí
foto: CRG Architects

Bombaj možná ozdobí unikátní mrakodrapy z kontejnerů. Ty mají vyrůst v městské části Dharaví, jednom z největších slumů na světě, známého z filmového hitu Milionář z chatrče. V pozoruhodných stavbách mají najít nový domov ty nejchudší rodiny. 

Projekt vymyslela čínská firma CRG Architects ze Šen-čenu. Bombajská dvojčata, která dostala název "Containerscraper" (container = kontejner, skyscraper = mrakodrap; pozn. redakce), mají poskytnout střechu nad hlavou zhruba pěti tisícům lidí.

Vyšší z mrakodrapů je projektován do výšky 400 metrů, bude mít 139 pater a pojme 1300 rodin, ten druhý má dorůst do "pouhých" 200 metrů. Lidem nabídne komfort ve formě klimatizace, koupelny, ložnic, kuchyně, moderních vymožeností a především elektřiny.

Městská část Bombaje, kterou proslavil oscarový film Milionář z chatrče, o sobě dává znovu vědět světu. 

bahSenátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější