Dva japonské hotely soutěží o to, který je nejstarší na světě. Jeden je z roku 705, druhý z roku 718 | Reflex.cz
nahoru

Dva japonské hotely soutěží o to, který je nejstarší na světě. Jeden je z roku 705, druhý z roku 718

Daniel Baret14. července 2015 • 10:00
Dva japonské hotely soutěží o to, který je nejstarší na světě. Jeden je z roku 705, druhý z roku 718
foto: keiunkan.co.jp

Více než sto let předtím, než na našem území vznikla Velkomoravská říše, už existovaly v Japonsku dva hotely, které přetrvaly až do současnosti. Dnes navíc soupeří o to, který je vůbec nejstarším ubytovacím zařízením svého druhu na světě.


Dlouho se tvrdilo, že titul nejstaršího hotelu na světě patří Hōshi Ryokanu, který byl podle legendy založen buddhistickým mnichem v roce 718 v japonském městě Komacu. Od té doby je prý nepřetržitě v provozu a spravuje ho stejná rodina po 46 generací. Pokud ho ale chcete navštívit, připravte si nejméně 700 dolarů za noc.

V posledních letech však začal tvrdit hotel Nishiyama Onsen Keiunkan ve městě Hajakawa, že byl založen už v roce 705 a proto je nejstarším on. Provozuje ho rodina Keiunkanů již 52 generací.

Oba hotely nabízejí směs tradičního japonského ubytování spolu s výdobytky západní civilizace, k nimž patří třeba bary. Oba také tvrdí, že jejich horké přírodní prameny mají léčivé účinky.

Jaký z nich byste zvolili vy?

Podívejte se na webové stránky nejstarších hotelů na světě:

Nishiyama Onsen Keiunkan ZDE.

Hōshi Ryokan ZDE.

Daniel Baret

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary 2019

Program Jak koupit vstupenky a passy Hosté a hvězdy Historie Ubytování během festivalu Brigáda Hlavní soutěž Soutěž dokumentů Filmy 2018

54. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začne v pátek 28. června. Mimo soutěže se představí řada nejen českých premiér. Časopis Reflex přiveze unikátní film Moje Svoboda. Hlavní hvězdou festivalu bude americká herečka Julianne Moore. Do Varů se po dvou letech vrací i Casey Affleck a mezi hvězdami bude i Patricia Clarkson.


Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější