Severokorejskému farmáři uhynuly želvičky, Kim Čong-un ho nechal popravit | Reflex.cz
nahoru

Severokorejskému farmáři uhynuly želvičky, Kim Čong-un ho nechal popravit

Tereza Stonišová9. července 2015 • 14:30
Želva diamantová
Želva diamantová
• foto: 
profimedia.cz

Hned dvě smutné zprávy dnes přinesl stranický severokorejský tisk. Zpráva první: Farma želv diamantových, kterou založil otec současného severokorejského diktátora Kim Čong-il, neprosperuje. Želvičkám se nedostávalo vody, a tak pomřely. Zpráva druhá: vedoucí farmy byl za nezvládnuté farmaření popraven. 

O případu informoval dnes britský deník The Daily Telegraph, který odkazuje na severokorejská média. Diktátor byl údajně značně rozezlen, když se dozvěděl, že mladé želvy v kádích, kde měly růst, uhynuly. Kim podle Telegraphu byl rozčilený především na správce želví farmy, což dokazují fotografie v dnešním deníku Rodong Sinmun (v překladu Deník pracujícího lidu). Kimův hněv ještě násobí fakt, že farmu zakládal a křtil otec Kim Čong-una Kim Čong-il.

Důvod, proč želvy uhynuly, správce farmy Kimovi vysvětlil. Problém byl především s vodou, která přestala proudit do speciálních nádrží, kde byly mláďata želv umístěny. Z důvodu pravidelné odstávky elektřiny, které jsou v Severní Korei velmi časté, se tak zastavil proud vody, který byl nezbytný pro udržení želv při životě. I přes toto vysvětlení se však Kim rozhodl správce farmy popravit a udělat z něj třídního nepřítele. Právě této kauze se totiž věnuje dnešní deník Rodong Sinmun.

Kim Čong-un rozsudky smrti nešetří. Jihokorejské zpravodajské služby upozorňují, že od počátky Kimovy vlády v prosinci 2011 nechal popravit více než sedmdesát členů strany, přičemž většinu z nich za nedostatečnou loajalitu. Mezi bizarní příklady poprav se pak řadí vedle správce farmy třeba inženýr, který špatně zkonstruoval budovu v Pchjongchjangu. Farmář, jemuž uhynuly želvy, byl zastřelen krátce po ukončení Kimovy oficiální návštěvy zmíněné farmy.

 

Tereza Stonišová

Colours of Ostrava 2019

Průvodce: vstupenky, ubytování, doprava Reflex Stage Program, účinkující a hvězdy Festival v ulicích 2019

Na letošním ročníku festivalu Colours of Ostrava zazáří velké hvězdy. Přijede kapela The Cure. Festivaloví hosté se také mohou těšit na Florence + The Machine. Vše podstatné o Colours of Ostrava 2019 se dozvíte v našem speciálu.

Vybíráme z placeného obsahu
PREMIUM X Boris Johnson: Jedni ho budou zuřivě nenávidět, druzí adorovat. Propast mezi nimi se bude jenom prohlubovat
PREMIUM X Bohumil Pečinka: Proč Babiš a spol. neoznámí, že spolu nechtějí dál vládnout?
PREMIUM X Analogový Instagram: Jak také může vypadat fotka pořízená mobilem
PREMIUM X Karel Steigerwald: Duo zla, Zeman s Babišem, likviduje svobodu. Vy se na to díváte
PREMIUM X Edmund Hillary: Včelař z Nového Zélandu, který jako první zdolal Mount Everest

Diskuse ke článku

 

Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější