Byl slavný skladatel Bach podvodník? Autorkou jeho známých děl je prý jeho žena | Reflex.cz
nahoru

Byl slavný skladatel Bach podvodník? Autorkou jeho známých děl je prý jeho žena

Daniel Baret29. října 2014 • 07:00
Byl slavný skladatel Bach podvodník?
Byl slavný skladatel Bach podvodník?
• foto: 
youtube.com

Muzikolog Martin Jarvis z univerzity Charlese Darwina v Austrálii má v otázce autorství slavných děl německého skladatele Johanna Sebastiana Bacha jasno – podle jeho analýzy typu písma, kterými jsou napsány tyto skladby, je skutečnou autorkou kompozicí Bachova druhá manželka Anna Magdalena. Zprávu jako první přinesl britský deník The Sunday Telegraph.

Bach ve vyšším věku již nemohl psát a historici se domnívali, že jeho manželka Anna Magdalena, mu jen pomáhala zapisovat noty, které ji nadiktoval. Podle Martina Jarvise je však autorkou mnoha Bachových kompozic právě jeho žena, která skladby nezapisovala, ale přímo komponovala pod jménem svého manžela.

Výzkum profesora Jarvise se poprvé objevil v dokumentu Napsáno paní Bachovou, který natočila britská skladatelka Sally Beamish. Ta doufá, že její film pomůže změnit pohled na historii, ve které se téměř žádné ženské skladatelky nevyskytují.

Podle australského profesora nejsou od Bacha například slavné Goldbergovy variace, ty prý napsala jeho žena. Poslechnout si je můžete zde:

Daniel Baret


Klíčová slova: bach, skladatel, hudba, podvody


Volby 2019 do Evropského parlamentu

Kandidáti Jak volit Online Orgány EU Pravomoci EP Celoevropští lídři Volební systém Voličský průkaz Volební komise Kdy budou další volby

24. a 25. 2019 proběhnou v Česku volby do Evropského parlamentu. Celoevropsky volby výrazně ovlivní brexit, neboť dosud není, jasné, kdy nastane. Víte, proč má ČR 21 poslanců? Voby do Evropského parlamentu jsou také zajímavé v tom, že v nich občané států EU mohou volit a být voleni i mimo svůj domovský stát. Jak cizinci ovlivní volby v Česku? A jak volby 2019 dopadnou? Reflex má svůj exkluzivní odhad. Přečíst si můžete také to, jak se liší eurostrany a eurofrakce v EP

Živý přenos, galerie a zajimavosti z voleb.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,720
23,080
29,420
Nejčtenější komentáře
Články odjinud
Nejčtenější