nahoru

Přišla vám esemeska od mrtvého člověka? Operátor po čase někomu číslo přidělí

ČTK, ref 18. října 2014 • 15:00
Přišla vám esemeska od mrtvého člověka? Operátor po čase někomu číslo přidělí
Přišla vám esemeska od mrtvého člověka? Operátor po čase někomu číslo přidělí
• foto: 
profimedia.cz

Překvapení, zmatek, ale i naštvání zažila Sheri Emersonová ze severoanglického města South Shields. Na mobil ji totiž přišla textová odpověď od její tři roky zesnulé babičky. Čas od času totiž při vzpomínce na ni posílala „do vzduchu“ SMS na její bývalé číslo mobilního telefonu. Odpověď nikdy nedostala, až teď...

Když Lesley Emersonová v roce 2011 zemřela, některé její věci pozůstalí podle BBC pohřbili s ní. Byl mezi nimi i mobilní telefon. Vnučka, než by chodila smutnit k jejímu hrobu, proto babičce raději posílala krátké osobní vzkazy, aby jí „svým způsobem byla blíž“. „Vím, že už nežije, ale přesto jí to (zprávy) chodilo,“ říká Sheri.

Zaběhané poklidné mobilní rozjímání a vzpomínání na stařenku však nakonec přineslo šok, když nedávno nečekaně přišla z mobilu babičky odpověď: „Sleduji tě a všechno bude lepší. Jen vytrvej.“

SMS ze záhrobí se ale brzy vyjasnila. Po zavolání na telefon Lesley Emersonové se ozval nynější uživatel jejího bývalého čísla. Ten, sám zaskočen, vysvětlil, že mu číslo přidělil mobilní operátor. Na Sherinu textovou zprávu prý odpověděl, protože si myslel, že mu ji poslal některý z kamarádů šprýmařů.

Operátor se za nepříjemnost omluvil. Objasnil přitom, že čísla, která jsou odpojena a zůstanou nevyužita, po určité době přidělí někomu jinému.

ČTK, ref


Klíčová slova: operátorDiskuse ke článku