nahoru

Jaké to je letět v superluxusní Suite Class za 400 000 korun

Daniel Baret3. října 2014 • 08:00
Jaké to je letět v superluxusní Suite Class za 400 000 korun
foto: Archiv Singapure Airlines

Luxusní a ještě luxusnější. I o to se snaží některé letecké společnosti. Ty svým zákazníkům na delších letech nabízejí podmínky, o kterých se normálním cestujícím nemůže ani zdát. Ostatně je to hodně drahá záležitost. Ale podívejte se, jak se cestuje v takzvané Suite Class v Singapore Airlines. Na vlastní kůži to vyzkoušel Derek Low a svoji zkušenost popsal pro australský web news.com.au.

Takže předně, zapomeňte na pohodlné široké sedadlo z první či byznysové třídy, v Suite Class dostanete ještě daleko, daleko víc. Zážitek ale začíná už na letišti, kde dostanete voucher do takzvané Private Room, kam smí pouze ti, co létají se Suite Class. Čeká vás individuální péče a naprosté soukromí, pokud si ho přejete. Jistě, je tam i sprcha a skvělé jídlo a pití, které vám nenabídnou ani v těch lepších českých restauracích. Pak vás odvedou do letadla, kde se vám osobně představí celá posádka. Do sklenice dostane na uvítanou francouzské Dom Pérignon

Všechno, od povlečení po pyžamo, je v Suite Class vyrobeno pro vás proslavenou luxusní značkou Givenchy. Večeře je o pěti chodech, samozřejmě stolujete jako v restauraci, žádné podivné krabičky a umělohmotné příbory.

Když máte zájem, dostane se vám i komentované prohlídky letadla. Postel má skutečně nejlepší matraci a je hodně, hodně široká. Derek low okomentoval i toaletu, tvrdí, že je „o mnoho pohodlnější, než sedět na běžném sedadle v ekonomické třídě“.

A co stojí ta sranda? Z New Yorku do Singapuru v přepočtu 400 tisíc korun! No nekupte to…

Podívejte se i na fotografie.

Daniel Baret
Diskuse ke článku