nahoru

Chantalle Brown - Young, krásná modelka se stala slavnou díky kožnímu onemocnění

bah 26. června 2014 • 15:00
Chantalle Brown - Young, krásná modelka se stala slavnou díky kožnímu onemocnění
foto: instagram/winnieharlow

Teprve devatenáctiletá modelka původem z Jamajky trpící vzácnou kožní chorobou zvanou vitiligo. Chantalle Brown - Young trpí stejným onemocněním, jakým údajně trpěl i Michael Jackson. Jedná se o poruchu pigmentace a postihuje pouze 0.5% celé populace. Chantalle si díky odlišnosti prošla peklem, dnes je z ní modelka. Její nemoc z ní udělala výjimečnou.

Nemoc se začala projevovat ve čtyřech letech. Jako malá jí moc nevnímala, vše přišlo až postupem času. Čím byla ona i lidé okolo ní starší, tím to bylo horší. Posmívali se jí, nadávali jí. Kvůli světlým pigmentovým flekům na tmavé kůži byla pro ostatní zebra nebo kráva. Prošla si posměšky i šikanou, měla sebevražedné sklony. Její život se obrátil vzhůru nohama poté, co se odstěhovala do Kanady.

Lidé ji začali vnímat jinak. Říkali jí, jak je krásná. Chantalle Brown - Young si po chvíli uvědomila, že být odlišná není trest, ale výhoda. "Někteří lidé mají kůži hnědou, někteří bílou, já mám oboje," říká mladá modelka.

Nově nabyté sebevědomí dalo Chantalle naději na lepší život. Rozhodla se jít za svým snem a přihlásila se do soutěže Amerika hledá topmodelku. Dnes je díky nemoci specifická a tudíž známá, dělá modeling a jednou by chtěla mít vlastní talk show, kde by figurovala jako moderátorka.

Podívejte se na fotografie mladé modelky:

 

 

 

bah
Diskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.