nahoru

Projekt Kickstarter vybral od lidí už miliardu dolarů na nové úspěšné projekty

Daniel Baret7. března 2014 • 13:00
Pebble smartwatch
Pebble smartwatch
• foto: 
Kickstarter.com

Model crowdfundingu, ve kterém menší podnikatelé žádají o finance na své projekty na internetu, je očividně živý. A podle všeho i hodně úspěšný. Informovala o tom stanice CNN.

Kickstarter, na kterém již uživatelé shromáždili dostatek peněz na chytré hodinky , speciální brýle na hraní her Oculus Rift či film Veronica Mars, vybral ke 3. březnu už celkem přes jednu miliardu. Projekt existuje pět let, ale skutečný boom zažil v posledním půl roce, kdy stihl vybrat přes 500 milionů dolarů.

“Jedna miliarda dolarů znamená, že se lidé velmi zajímají o nové napady a jsou ochotni je podpořit,” řekla společnost v prohlášení. Peníze podpořily 57 000 projektů - od filmů, knih, technologických zařízení až po videohry.

Peníze přišly od 5,7 milionů lidí z více než 200 zemí, nejčastěji pak ze Spojených států (663 milionů dolarů), Velké Británie (54 milionů) a Kanady (45 milionů dolarů). To je podstatný rozdíl od doby, kdy Kickstarter startoval, což bylo 28. dubna 2009. Tehdy přislíbilo 40 lidí 1084 dolarů na sedm projektů.

MIROSLAV CVRČEK: Krachuje největší bitcoinová burza. Uživatelé bitcoinu přesto…

Stránka Kickstarter požaduje po těch, co žádají o peníze, aby si zvolili datum, do kterého se částky posílají, a také množství peněz, které chtějí vybrat. Transakce se uskuteční jen tehdy, když se dostatek peněz vybere v daném termínu, jinak se vše anuluje. Nejvíce lidé přispívají na projekty ve středu a nejméně o víkendu. Společnost samotná obdrží pět procent z celkové částky za zprostředkování transakce.

Daniel Baret


Klíčová slova: Kickstaster, miliardaDiskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,530
21,660
28,720
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější