nahoru

Oscary vyhrál Twitter: Hromadný snímek herců se stal nejsdílenějším příspěvkem všech dob

Tereza Spáčilová 3. března 2014 • 09:57
Oscary vyhrál Twitter: Hromadný snímek herců se stal nejsdílenějším příspěvkem všech dob
foto: Twitter.com

Možná že nakonec po Oscarech nejvíc slaví majitelé Twitteru: moderátorka večera Ellen DeGeneresová se jim totiž tweetováním přímo z předávání postarala o reklamu, jakou musel závidět i Mark Zuckerberg,

To bylo tak: zhruba v polovině přenosu z promáčeného Dolby Theatru v Los Angeles DeGeneresová nadchla část přítomných hvězd pro nápad zlomit rekord na Twitteru. Za pomoci dlouhé ruky Bradleyho Coopera se s nimi vyfotila a roztomilou momentku přímo z místa sdílela. „To byl můj první tweet v životě,“ smála se Meryl Streepová, jež se odhodlala zapojit jako první.

Ve vteřině se na ni nabalili čerstvě oceněný Jared Leto, producent vítězných 12 let v řetězech Brad Pitt či laureátka humanitárního Oscara Angelina Jolie (té se kouzlem nechtěného podařilo na záběru téměř nebýt). „Vetřel“ se ale například i předávající Kevin Spacey nebo držitelka jedné ze tří sošek pro film 12 let v řetězech, rozechvělá Lupita Nyong’o.

Oscarová „selfie“ obletěla síť a překonala rekord držený manželi Obamovými, respektive jejich objímacím snímkem z listopadu 2012. Nasdíelo ji přes dva milióny uživatelů, a zájem byl dokonce tak veliký, že twitterovou komunikaci v jednu chvíli zcela ochromil.

 

Tereza Spáčilová


Klíčová slova: twitter, tereza spáčilová, Oscar