nahoru

Nahrávka plná vulgarit stála trenéra místo, ale veřejnost je na jeho straně

Barbora Koubová 6. února 2014 • 11:00
Michal Jäger
Michal Jäger
• foto: 
YouTube.com

Mladí hokejisté z Klášterce nad Ohří se postarali o internetový hit. Video, které natočil syn trenéra Michala Jägera je plné vulgarit, kterými trenér zasypal své svěřence v kázání o morálce a disciplíně. Jäger pak v pondělí na místo rezignoval a klub ho nepodpořil. Většina veřejnosti se ale, možná pro některé překvapivě, staví na jeho stranu.

Michal Jäger, kouč juniorů z Klašterce nad Ohří, nebyl spokojen s morálkou svých mladých svěřenců, a proto se rozhodl jim promluvit pořádně do duše. Ti jeho rozzuřený a hodně vulgární projev natočili a umístili o víkendu na internet. Hráčům vyčetl nepřipravenost na zápasy i špatnou tréninkovou docházku. Na jeho výtky reagují mladíci po svém. V závěru video můžeme vidět, jak buší hokejkami a křičí: „Michal Jäger taky člověk. Ale taky čůrák...“ Klub reagoval striktně. V oficiálním prohlášení stojí: „Vystupování trenéra je v přímém rozporu se základními principy práce s mládeží. Trenér ve svém vystoupení přímo uráží osobnost a důstojnost hráčů.“

Jenže v diskusích na internetu i v některých reakcích zkušených hokejistů není spíláno Jägerovi, ale spíše mladým hokejistům. Velká část veřejnosti se totiž domnívá, že trenér měl pravdu. Zároveň mnozí kritizují tvůrce videa. Na podporu Jägera byla sepsána i petice, kterou podpořily tisíce lidí. Útočník týmu Dominik Brázdik v diskusích svůj tým brání: „Nevíte, o co jde. Trenér to dost přeháněl. Jsme zachránění, takže ten hokej si už máme užívat, a ne drtit krev.“ " Jenže právě to, že mladíci nemají morálku a že sport někdy berou na lehkou váhu, jim uškodilo.

A co Michal Jäger na videu říká? Zde jsou některé jeho vulgární věty: „Vaše morálka a disciplína je na blití!“ „Ty vole, co si myslíte, že jste? Že jste mistři světa? Že jste nadlidi? Všichni z vás jste hovna, protože jste v první lize juniorů a prohráváte s posledníma Klatovama!“ „Drtivá většina z vás vůbec nebere zřetel na to, že je o víkendu utkání. Chodíte chlemtat celej víkend!“ „A někteří mistři, jako Jäger, Neumann a spol. si k tomu ještě dáte krabičku cigaret. Buzeranti! Zasraný!“ „To že já připravím trénink, nebo David připraví trénink, a pan Ditrich si honí péro na internátě. Neexistuje!“

Barbora Koubová


Klíčová slova: hokej, Michal JägerDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.