nahoru

Aerolinky zapomněly v letadle cestujícího, který během letu usnul

jan 9. prosince 2013 • 18:00
Letadlo
Letadlo
• foto: 
profimedia.cz

Nejen v metru, i v letadle se dá zaspat. Pak je ale problém, dostat se ven.

Cestující společnosti ExpressJet Tom Wagoner po probuzení zjistil, že se nachází v naprosté tmě a úplně sám v odstaveném letadle. Podle slov samotného cestujícího chtěl z letadla vystoupit, všechny východy ale byly uzavřeny. Muž tedy zatelefonoval své přítelkyni, ta se spojila se zástupci letecké společnosti. Nejdřív mu ale nevěřila a myslela si, že se zbláznil. Asi tak půl hodiny po telefonátu pustili Wagonera z letadla ven. Jak prohlásili v letecké společnosti ExpressJet, po přistání prohlédli letadlo členové posádky, jak je po ukončení letu zvykem. Z neznámého důvodu si ale spícího pasažéra nevšimli.

Aerolinky nechaly nešťastníka přenocovat v motelu a pak pokračoval v cestě do Kaliformie. Dopadl ještě dobře. Mohl se třeba také probudit v Etiopii a tam by mu mobil na přítelkyni už asi nepomohl. Letecká společnost nyní incident vyšetřuje.

jan


Klíčová slova: letadlo, aerolinky, cestujícíDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.