nahoru

Al-Ká’ida, diktátoři Asad a Kim Čong-un, po Putinovi další kandidáti na Nobelovu cenu

Viliam Buchert3. října 2013 • 11:45
Severokorejský vůdce Kim Čong-un
Severokorejský vůdce Kim Čong-un
• foto: 
Profimedia.cz

Jakási obskurní Mezinárodní akademie duchovní jednoty navrhla ruského prezidenta Vladimira Putina na Nobelovu cenu míru. Předtím už ho navrhl Všeruský fond vzdělání. Je dost velkou drzostí navrhnout člověka, který zavírá své odpůrce do vězení a v případě potřeby neváhá sáhnout k jakékoli podlosti. Pro podobné lidi máme další nápady na udělení nobelovky:

Ajmán Zavahrí, vůdce teroristické islamistické organizace al-Ká’ida. Důvod pro rozhodnutí Nobelova výboru: Zavahrí, původem z Egypta, sice vyzývá k vraždění nemuslimů po celém světě, ale je původním povoláním lékař a zachránil hodně lidí. Také píše básně.

Hafíz al-Asad, syrský prezident. Ano, je to diktátor a nechává zabíjet lidi chemickými zbraněmi, ale domluvil se s Barackem Obamou a Putinem, že válka v jeho zemi by mohla skončit. Ještě sice neskončila, máme dát ale jeho návrhům šanci.

Putin se možná dočká Nobelovy ceny míru. Proč ne, Nobel vynalezl dynamit

Kim Čong-un, nejvyšší vůdce Korejské lidově demokratické republiky. Popravuje své odpůrce, vězní tisíce lidí, jenže žádnou válku s jižní Koreou zatím přece ve skutečnosti nevyvolal. A Amerika je na něj zlá…

Fidel Castro, kubánská politická celebrita. Důvod? Je nemocnej a zasloužil se o nebývalý rozvoj své země. Ta sice kvůli tomu upadla do nekončícího ekonomického marasmu, ale svoboda byla uhájena. Tedy svoboda pro rodinu Castrů.

Přemýšlet by se mohlo i o běloruském prezidentovi Lukašenkovi, pučistech z Egypta, ekologických teroristech, kteří obsazují různá místa světa, středoasijských diktátorech nebo zimbabwském prezidentovi Robertu Mugabem, který je hrdinou boje za nezávislost svého státu (zfalšované volby, vysídlení bílých farmářů a zničující stalinistické hospodářské postupy počítat nemusíme). Nejhorší ale, je, že na rozdíl od nás, myslí Putinovu kandidaturu někdo vážně.
Senátní a komunální volby 2018

Průvodce senátními volbami Průvodce komunálními volbami Jak křížkovat v komunálkách Jak volit do Senátu Jak se stát členem volební komise Jak získat voličský průkaz

Průběh voleb a výsledky budete moci sledovat v online přenosu. Nevíte, k čemu máme horní komoru parlamentu? Podívejte se na video, které pravomoci Senátu vysvětluje. Víte, jakých 27 obvodů letos volí senátory? V některých velkých městech se volí zároveň zastupitelstvo města i městské části. Aktuality a další informace najdete ve speciálech komunální volby a volby do Senátu.


Diskuse ke článku

 

Kurzy měn
25,550
21,740
28,630
Nejčtenější komentáře
INFO.CZ
E15
Nejčtenější