nahoru

Geniální Woody Allen dostane cenu za celoživotní dílo

ČTK, la14. září 2013 • 09:54
Woody Allen
Woody Allen
• foto: 
Isifa.com

Americký režisér Woody Allen v lednu při udělování Zlatých globů dostane cenu Cecila DeMillea za celoživotní dílo.

O Allenovi je známo, že si pro filmové ceny nejezdí. Zlaté globy uděluje Sdružení hollywoodských zahraničních novinářů a tato ocenění obvykle napoví, kdo by mohl získat prestižní filmové ocenění Oscar. 

"Nikdo si tuto cenu nezasluhuje víc než Woody Allen. Filmu přispěl fenomenálním způsobem, je opravdovým mezinárodním pokladem," řekl předseda sdružení zahraničních novinářů Theo Kingma, jehož citoval deník Los Angeles Times.

Nový Allenův film Jasmíniny slzy má velký úspěch a počítá se, že bude zařazen do soutěže o letošní nejlepší filmy. Zlatý globus i Oscara Allen získal nedávno za scénář k filmu Půlnoc v Paříži.

DeMilleovou cenou za životní dílo byli v minulosti oceněni například herci Morgan Freeman a Robert De Niro nebo režiséři Martin Scorsese a Steven Spielberg.

Los Angeles Times připomněly Allenovu nechuť účastnit se předávání cen jeho výrokem z filmu Annie Hallová, za nějž slavný Američan získal čtyři Oscary a Zlaté Globy. Citoval v něm Groucho Marxe, když řekl, "nikdy bych nechtěl patřit k žádnému klubu, jehož členem by byl někdo jako já".

ČTK, la


Klíčová slova: woody allenDiskuse ke článku