nahoru

Snímky z kokpitu letadla: Podívejte se na svět očima pilota

Lucie Drugdová21. června 2013 • 06:00
Snímky z kokpitu letadla: Podívejte se na svět očima pilota
foto: Karim Nafatni

Jaký je výhled z kabiny pilotů letadel? Pro někoho by mohl být takový pohled zážitkem na několik let. Kapitán Karim Nafatni už ale život v oblacích bere jako každodenní rutinu. Proto se rozhodl si svou práci trošku zpestřit a vytvořil sérii fotografií přímo z kokpitu.

Svůj první let tráví většina lidí přilepená na okénko letadla. Mnohé uchvátí mraky, které jsou na dosah, jiné zase baví sledovat, jak je z výšky i to největší město maličké. Pilot Karim Nafatni už ale bere všechno to, co cestujícím přijde tak fascinující, jako samozřejmost. Létání je totiž už několik let nedílnou součástí jeho života.

Jelikož se kapitán ve volném čase věnuje fotografování, napadlo ho si stereotyp pracovního dne trošku oživit a spojit své dvě vášně dohromady. Začal tedy zvěčňovat život za kormidlem letadla. Snímky, na kterých je výhled z jeho nebeské kanceláře, jsou natolik působivé, že v mnoha případech připomínají spíš olejomalby.

 

Nejenže na nich můžete obdivovat krajinu jako z pohádky, ala na některých snímcích vás Nafani vtáhne přímo do kokpitu. Najednou před sebou máte desítky čudlíků, páček a sluneční paprsky opírající se o čelní sklo letadla. Kromě této série vytvořil Karim Nafatni také mnoho fotografií z mrakodrapů a věží. Rád se totiž dívá na svět z výšky.

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku