nahoru

Roztomilé, ale i poněkud děsivé fotografie: Dospělí lidé předělaní do dětského vzhledu

Lucie Drugdová18. června 2013 • 06:00
Roztomilé, ale i poněkud děsivé fotografie: Dospělí lidé předělaní do dětského vzhledu
foto: cristiangirotto.com

Někde uvnitř každého z nás je malé dítě. Přesně takovou myšlenkou se řídili fotograf Quentin Curtat a retušér Cristian Girotto, když se pustili do projektu, ve kterém dělají z dospěláků předškoláky.

V různých životních situacích se každý může cítit i chovat jako dítě, i když už dávno má své vlastní ratolesti. Ať už se jedná o naivitu, nerozvážnost nebo bezprostřední projev radosti a smutku, většina lidí své dětské já čas od času odhalí.

Právě tuto skutečnost se pokusili ve sbírce s názvem „L ‘Enfant Extérieur“ zobrazit retušér Cristian Girotto a fotograf Quentin Curtat. Na snímcích jsou vyfoceni dospělí lidé, kteří jsou upraveni do vzhledu školáků a předškoláků. Na fotografiích se tak s výrazy typickými pro malé děti ksichtí  vousatí čtyřicátníci nebo pětadvacetileté ženy.

 

Výsledná úprava je velmi působivá, i když můžou dospělé děti v některých případech působit poněkud strašidelně. S projektem začala dvojice minulý rok, ale do alba neustále přibývají nové fotky. Podle plánů obou umělců se bude sbírka do budoucna dál rozrůstat.

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku