nahoru

Kanadská umělkyně předvádí různé tváře New Yorku pomocí automobilů

Lucie Drugdová 20. dubna 2013 • 12:48
 Kanadská umělkyně předvádí různé tváře New Yorku pomocí automobilů
foto: Sally Davies

Vášeň pro auta chová v srdci většina mužů po celém světě a je úplně jedno, jestli se jedná o nejnovější sporťáky, nebo staré a stylové veterány. Kanadská umělkyně Sally Davies ve své sbírce fotografií zobrazuje vozidla newyorských obyvatel z odlišných čtvrtích. Představuje tak proměnlivou tvář tohoto velkoměsta.

 

 

Kdo by nechtěl mít před barákem zaparkovanou pořádnou „káru“.  Pro mnohé je auto náhražkou přítelkyně, parťákem, chloubou a hlavně ukazatelem životní úrovně.  Právě úroveň a styl jednotlivých ulic a čtvrtí New Yorku chtěla ve své kolekci s názvem „Cars on the American Landscape“ předvést fotografka a malířka Sally Davies.

 

Umělkyně, která je známá pro svou dobrou schopnost vnímat a dobře zachytit podstatu New Yorku, si tentokrát vybrala jako inspiraci automobily. V ulicích tak fotila zajímavé typy vozidel a na nich demonstrovala proměnlivou tvář velkoměsta a odlišnost čtvrtí, které spolu sousedí. Často totiž vzhled vozidla naprosto zapadal do prostředí, ve kterém bylo zaparkováno.

 

 

Díla Sally Davies se objevily například v seriálu Sex ve městě nebo filmu 200 cigaret a jsou součástí soukromých uměleckých sbírek mnoha celebrit.

 

 

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku
Diskuze se zobrazují pouze uživatelům, kteří jsou přihlášeni na Facebooku a odsouhlasili cookies. Pokud pod články nevidíte diskuze, zkontrolujte prosím toto nastavení.