nahoru

Hotel ve stylu lodi filmových Pirátů z Karibiku bude otevřen na ruské řece Jenisej

Lucie Drugdová 30. března 2013 • 06:00
Hotel ve stylu lodi filmových Pirátů z Karibiku bude otevřen na ruské řece Jenisej
foto: metro.co.uk

Pokud hltáte Johnnyho Deppa jako ujetého kapitána Jacka Sparrowa z filmové série Piráti z Karibiku, určitě oceníte nápad Alexandra Marchenka. Ruský podnikatel se totiž rozhodl postavit hotel, který bude přesnou kopií pirátské lodi Černá Perla. V současné době už finišuje a upravuje interiér.

 

Filmoví fandové i vášniví cestovatelé se mají na co těšit. V ruském Krasnojarsku totiž bude co nevidět otevřen hotel, ve kterém si budete připadat, jako byste byli mořskými vlky a obávanými piráty. Podnikatel Alexander Marchenko se totiž rozhodl vytvořit přesnou kopii plavidla ze sedmnáctého století, za jehož kormidlem stál v sérii filmů Piráti z Karibiku Johnny Depp coby šílený pirát Jack Sparrow.

 

 

Poté, co Marchenko tento filmový počin zhlédl, řekl si, že postaví Černou Perlu na řece Jenisej ve svém rodném městě. I přesto, že ruský Jack Sparrow, jak mu lidé říkají, neměl žádné zkušenosti v oblasti lodního stavitelství, nenechal se odradit. Svůj sen si tak začal plnit s pomocí instruktážních videí a nákresů, které našel na internetu.

 

 

Po dvou letech dřiny tak osmatřicetiletý Rus své dílo dokončuje a od otevření dělí návštěvníky hotelu pouze úpravy interiéru. Sám Marchenko pro server metro.co.uk přiznal, že doufá, že se jednadvacet metrů dlouhá loď stane obrovskou atrakcí pro milovníky cestování i filmové nadšence.

Lucie Drugdová


Klíčová slova: rxrx, luciedrugdovaDiskuse ke článku