nahoru

Čechy čeká boj o udržení mezi elitou v Lize národů. Jaké máme šance?

Prezentace klienta 15. září 2022 • 00:00
• foto: 
Depositphotos.com

Češi v elitní skupině Ligy národů A nezklamali. V úvodních zápasech tabulky porazili Švýcarsko a uhráli bod se Španělskem. Ve venkovních duelech ovšem svěřenci Jaroslava Šilhavého nestačili na Portugalce ani Španěly a v druhé polovině září je bude čekat pořádná šichta. Nejprve se v Edenu představí proti Ronaldovi a spol. Poté je čeká Švýcarsko v zápase o udržení.

Evropské soutěže se naposledy před listopadovým a prosincovým MS ve fotbale odmlčí. Zářijová reprezentační pauza bude pro české fanoušky ve znamení Ligy národů. Jen pro připomenutí. Náš výběr pod vedením Jaroslava Šilhavého před dvěma lety vyhrál skupinu se Slováky, Skoty a Izraelci a postoupil do elitní kategorie. I do té jsme vstoupili velmi dobře. V pražském Edenu jsme si po gólech Kuchty a vlastní brance Sowa poradili se Švýcary. Domácí zápas nám vyšel i se Španěly. Prosadili se Pešek a Kuchta a nebýt španělského vyrovnání od Martineze v 90. minutě, tak jsme zaskočili obrovského favorita. Venkovní utkání nám ale bohužel příliš nevyšla. V Portugalsku jsme po gólech Cancela a Guedese prohráli 0:2 a stejným výsledkem jsme podlehli i Španělům v Malaze. Momentálně jsou Češi na třetím místě se čtyřmi body. Za námi je Švýcarsko se třemi. Skupině vévodí Španělé s osmi body, Portugalci na druhém místě mají o jeden méně. Duel mezi prvním a druhým týmem o postup se odehraje v Braze na závěr skupiny. Ve stejnou dobu budou naši hráči zřejmě bojovat se Švýcary o udržení. Na naše udržení ve skupině si již nyní můžete vsadit u Fortuny.

Každý zápas v takto kvalitní skupině je pro náš výběr nesmírně cenný. Nesmíme zapomínat, že všechny tři celky na rozdíl od nás postoupili na letošní MS v Kataru. Tuzemští fanoušci se samozřejmě těší na 24. září, kdy se v Edenu představí Portugalci. Hvězdy jako je Ronaldo, Fernandes, Dias, Cancelo nebo Jota nevidíme v Česku každý den. Naší reprezentaci čeká nesmírně těžký úkol. Na naší výhru je vypsán kurz 4.40 a můžete si na něj vsadit třeba s bonusem pro fotbalové fanoušky. Ve Švýcarsku se představíme o tři dny později a zde budeme také outsideři s vysokým kurzem. Hráči helvétského kříže nám budou chtít oplatit červnovou porážku a udržet se mezi nejlepšími. Vítěz skupiny postoupí do vyřazovací části, která se odehraje až po MS.

Zajímavé zápasy budou v nabídce i v jiných skupinách. Francii čeká tuhý boj o odvrácení sestupu. Svěřenci Didiera Deschampse nevyhráli jediné utkání a proti Rakousku a Dánsku si budou chtít vylepšit reputaci před MS. Zajímavé je i pořadí ve skupině tři. Maďarsko je zde na prvním místě před Německem, Itálií a poslední Anglií. V poslední čtveřici bojuje o postup Belgie s Nizozemskem. Před odletem do Kataru půjde pro většinu týmů o poslední možnost se víc sehrát a je pravděpodobné, že trenéři nebudou hráče šetřit.

Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost! Účast osob mladších 18 let na hazardní hře je přísně zakázána.